Pracownicy Urzędu m.st. Warszawy wraz ze swoimi dziećmi i wnukami wzięli udział w niepowtarzalnej inicjatywie, której przyświetlała idea wolontariatu pracowniczego oraz promocja działań realizowanych w ramach projektu - Ochotnicy warszawscy

W międzypokoleniowym gronie w „Klubokawiarni Jaś i Małgosia” poruszyliśmy temat działania na korzyść. Rozmawialiśmy o tym, jakie zadania wykonują ochotnicy warszawscy. Następnie jak wyglądają, jakie są ich zainteresowania i cechy charakteru. Pod fachowym okiem Kacpra Aleksandruka powstały portrety wolontariuszy. Zobaczcie, jak zdaniem dzieci wygląda ochotnik warszawski! 

22855572 10209813444204341 1448273414 n Kacper Aleksandruk

"Wolontariusz musi mieć czapkę na głowie, żeby nie było mu zimno, bo żadna pogoda nie jest mu straszna. Ma kolczyk w nosie i uszach oraz brodę, bo jest ciekawym człowiekiem. Ochotnik chodzi do dentysty, więc ma zęby i uśmiech od ucha do ucha. Jego ręce pozwalają mu trzymać wiele rzeczy, które używa podczas działań!"

 

22883065 10209813440964260 973067846 n Kacper Aleksandruk

"Wolontariusz ma włosy, bo każdy ma włosy. Ma okulary, bo jest mądry. Nie są to okulary przeciwsłoneczne! Wąsy i uśmiechniete usta, to kolejne atrybuty ochotnika, bo jest wesoły! Posia uszy, bo musi wszystko słyszeć i piegi, gdyż jest wyjątkowy!" 

W dalszej części spotkania uczestnicy tworzyli grupowe prace malarskie, które zostaną przekazane podopiecznym placówek opiekuńczo-leczniczych. Motywem przewodnim prac była tęcza i słońce. Podczas twórczej zabawy, dzieci poznawały wartości, jakie płyną z działania na korzyść! Warsztaty przebiegły w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Nie brakowało rozmów na temat pożyteczności, dobrych uczynków, empatii i codziennej pomocy seniorom, osobom z niepełnosprawnościami oraz zwierzętom. 

 MG 4435

 MG 4423

 

 MG 4432

 MG 4437

Istotnym elementem spotkania było działanie filmowe, na rzecz którego powstało profesjonalne studio nagrań – "Ochotników warszawskich". Dzieci były bardzo ciekawe i zaangażowane. Na planie pojawił się również profesjonalny operator, który wzbogacił nasze studio w kamerę, oświetlenie i mikrofony. Każde z nich wzbudzało nie lada podekscytowanie wśród najmłodszych uczestników działania! Zachęcamy do obejrzenia filmu, który jest efektem naszej inicjatywy! Zdradzamy, że na FanPage Ochotnicy Warszawscy pojawi się więcej odsłon ochotniczego studia. Szczegóły już wkrótce! Bądźcie razem z nami! 

Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację działania, a przede wszystkim obecnym ochotnikom - i tym małym i tym dużym! Działajcie na korzyść! Pozdrawiamy! 

 


Zainteresowanych tematem wolontariatu pracowniczego zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi w Internecie publikacjami 

Tekst: Dorota Kaczmarek

Zdjęcia: Ewa Bogusz, Kacper Aleksandruk