Dlaczego dobroczynność się opłaca? Czy dobroczynność ma wiele twarzy? Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie zaprasza na ostatnie w w tym roku spotkanie adresowane do organizatorów wolontariatu w Warszawie. Tym razem przy dobrej porannej kawie porozmawiamy o tym jak mądrze pomagać i mieć wpływ na potrzeby innych.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać o tym, jak sprawnie angażować do działania. Czy dobroczynność może być egoistyczna? Czy dzielenie się z innymi to naturalny odruch serca? Czy dobroczynność jest łatwa? Koniec roku to magiczny czas pełen refleksji, w którym otwierają się nasze serca na bliskich, ale także na trudny los często obcych nam osób. To miesiąc, w którym swoje zwieńczenie ma wiele akcji prowadzonych przez stowarzyszenia i fundacje niosące pomoc potrzebującym. Jak identyfikować potrzeby innych, jak pomóc? Czy droga do dobroczynności jest łatwa i jak pomagać na wiele sposobów - niekoniecznie przekazując środki finansowe.

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania, które poprowadzi etyk, członek kapituły konkursu Barw Wolontariatu - ks. Zbigniew Sobolewski, autor licznych książek i artykułów naukowych z dziedziny etyki oraz duchowości, od lat współpracujący z Centrum Wolontariatu.

Warszawskie Spotkanie z Wolontariatem odbędzie się w dniu 1 grudnia br. w godz. 10.00 – 13.00 w siedzibie klubokawiarni Stacja Muranów przy ulicy Andersa 13 w Warszawie.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie zgłoszenia do dnia 30 listopada.

Więcej info. nt. spotkania: Koordynator projektu: Joanna Stachurska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Centrum Wolontariatu w Warszawie, ul. Nowolipki 9b; tel. 22 635 27 73.

Koordynatorki i Koordynatorzy wolontariatu w Warszawie, zapraszamy Was również do uczestnictwa 7 grudnia w Dniu Koordynatora Wolontariatu! Podsumujmy wspólnie nasze działania w ostatnich miesiącach i porozmawiajmy o profesjonalizacji zawodu koordynatora wolontariatu.


Działanie „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowane w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.