Wolontariusze warszawskich organizacji i instytucji mogą jeszcze zgłosić chęć udziału w odbywających się w drugiej połowie listopada i początku grudnia bezpłatnych kursach!

Fundacja Szkoła Liderów zaprasza na szkolenia dla wolontariuszy z tematów:

  • Praca w grupie, 18 listopada 10:30–16:30, prowadzący: Paweł Cieślak
  • Trudne sytuacje w pracy wolontariusza, 25 listopada 10:30–16:30, prowadząca: Maria Makowska
  • Wystąpienia publiczne, 2 grudnia 10:30–16:30, prowadząca: Aleksandra Daszkowska-Kamińska/Magdalena Tchórznicka oraz 9:30-15:30, prowadzący: Jakub Radzewicz
  • Praca w stresie, 9 grudnia 10:30–15:30, prowadzący: Paweł Cieślak
  • Wystąpienia publiczne, 13 grudnia 14:00–20:00, prowadząca: Magdalena Tchórznicka

Motywowanie członków zespołu; analiza zachowań uległych, agresywnych czy asertywnych; praca z tremą, ćwiczenia wystąpień własnych; emocjonalne a problemowe sposoby radzenia sobie ze stresem - to pojęcia i techniki z jakimi zapoznają się uczestnicy dzięki szkoleniom realizowanym w ramach projektu „Pomagam – Zyskuję” odbywającym się w siedzibie Centrum Społecznego PACA, ul. Paca 40 na Grochowie. 

Koordynatorzy wolontariatu kierując na szkolenia wolontariuszy pokazują, że doceniają ich wkład w działalność organizacji czy instytucji. Jest to też forma inwestycji w osoby, które mogą wnieść do działań organizacji już nie tylko entuzjazm, ale i niezbędne kompetencje. Do tej pory z projektu skorzystało 230 wolontariuszy z blisko 60 instytucji i organizacji – opowiada koordynator projektu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wolontariuszy na szkolenia zgłaszają koordynatorzy wolontariatu. Liczba miejsc jest ograniczona. Informację o zakwalifikowaniu uczestniczki/uczestnika do udziału w szkoleniu organizator wolontariatu otrzyma najpóźniej 3 dni po wysłaniu zgłoszenia. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie Fundacji Szkoła Liderów.

Antydyskryminacj 4
fot: Fundacja Szkoła Liderów

Interesują Cię także szkolenia dla organizatorów wolontariatu? Sprawdź naszą ofertę tutaj.

Projekt „Pomagam- Zyskuję” realizowany jest przez Fundację Szkoła Liderów w ramach działania „Przygotowanie i prowadzenie miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej dla wolontariuszy w Warszawie” i jest częścią projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.