Jak pozyskiwać fundusze na cele charytatywne przy pomocy wolontariuszy? Do czego zaangażować wolontariuszy, aby projekt był dla nich ciekawy i motywujący?

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie zaprasza na spotkanie adresowane do warszawskich organizatorów wolontariatu. Tym razem przy dobrej porannej kawie porozmawiamy o tym, czy pozyskiwanie funduszy na rzecz organizacji i projektów non-profit to trudna praca nawet dla zawodowych fundraiserów. Profesjonalni fundraiserzy to osoby wciąż mocno poszukiwane na rynku pracy. Zapewniają organizacjom pozarządowym stabilizację finansową, więc ich oczekiwania odnośnie wynagrodzenia są konkurencyjne. Czy jest więc możliwe prowadzenie fundraisingu zupełnie bezpłatnie i wolontaryjnie?

Na spotkaniu omówimy 8 najciekawszych rodzajów wolontariatu, który wykorzystujemy w fundraisingu. Przedstawimy ich przykłady na rynku polskim oraz międzynarodowym. Wspólnie zastanowimy się, na który rodzaj wolontariatu w fundraisingu jesteście gotowi już dzisiaj.

Warsztat poprowadzi Martyna Żak, doradca ds. Fundraisingu i Marketingu dla NGOs, założycielka Instytutu Fundraisingu w Polsce. Marketing, fundraising i sprzedaż to domeny, którymi zajmuje się niezmiennie od czasu studiów na SGH. Realizowała ogólnopolskie kampanie reklamowe dla Dove w Ogilvy & Mather, pozyskiwała dziesiątki tysięcy darczyńców dla SOS Wioski Dziecięce, opracowała 23 strategie fundraisingowe jako konsultant Instytutu Fundraisingu, podpisała dziesiątki kontraktów w B2B na setki tysięcy złotych jako Key Account Manager. Dzięki pracy w międzynarodowej NGO, uczyła się od najlepszych fundraiserów ze Szwecji, Niemiec, Austrii i całej Europy. Łącząc ich doświadczenie i swoją wiedzę z dziedziny reklamy, badań marketingowych i sprzedaży, udowodniła, że Polska to kraj, w którym przez 6 lat można pozyskać 100 000 darczyńców i zwiększyć przychody z fundraisingu o ponad 4500%. Teraz doradza innym NGOs jak osiągnąć sukces w fundraisingu.

Warszawskie Spotkanie z Wolontariatem odbędzie się w dniu 22 listopada br. w godz. 10.00 – 13.00 w siedzibie klubokawiarni Stacja Muranów przy ulicy Andersa 13 w Warszawie.

?>

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie zgłoszenia do dnia 20 listopada.

Więcej info. nt. spotkania: Koordynator projektu: Joanna Stachurska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie, ul. Nowolipki 9b; tel. 22 635 27 73;