Czy komunikacja to zestaw umiejętności? Czy łatwo jest komunikować się w codziennym życiu w pracy, domu, szkole? Czy skuteczna komunikacja w ogóle istnieje? A jak to wygląda w kontaktach z wolontariuszami? Jak jest ważna wiemy od tysięcy lat. Od momentu, w którym człowiek pojawił się na ziemi komunikacja między ludźmi jest jednym z najpotężniejszych czynników niezbędnych do relacji z innymi ludźmi oraz własnym rozwojem.

Jeśli chcesz poznać magiczny kwadrat wypowiedzi, sprawdzić, którym uchem słuchasz, weź udział w bezpłatnym szkoleniu pt. ”Skuteczna komunikacja z wolontariuszami“ w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.

Na pytania dotyczące komunikowania się z wolontariuszami będzie starała się odpowiedzieć – wspólnie z uczestnikami, Małgorzata Tur - trenerka i edukatorka z 17 letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, posiadająca certyfikat jakości szkoleń 2 stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Małgorzata Tur od lat zarządza zespołami wolontariuszy, obecnie pełniąc funkcję Międzynarodowego Prezesa Service Civil International, globalnego ruchu wolontariackiego na rzecz pokoju. Jej największym projektem na rzecz wolontariuszy była praca w roli ogólnopolskiego Koordynatora ds. Szkolenia Wolontariuszy podczas turnieju UEFA EURO 2012, gdzie jej zadaniem było opracowanie, efektywne wdrożenie oraz ewaluacja programu szkoleń i programu motywacyjnego dla 3.000 wolontariuszy pracujących w Polsce na rzecz turnieju.

Szkolenie skierowane jest do koordynatorów wolontariatu z Warszawy, którzy kierują pracą wolontariuszy i chcą pogłębiać wiedzę.

Termin i miejsce szkolenia: 26 (czwartek) w godzinach 17.00 -21.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu przy ulicy Nowolipki 9b.

 
Osoby zainteresowane szkoleniem, prosimy o przesłanie zgłoszenia do dnia 25 października br. wypełniając formularz zgłoszeniowy. Szczegółowych informacji dot. szkolenia udziela pani Joanna Stachurska, pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 21. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Zapraszamy także do zapoznania sie z ofertą szkoleń dla wolontariuszy.
 
Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.