Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie zaprasza na kolejne szkolenie adresowane do warszawskich koordynatorów wolontariatu. Tym razem szkolenie będzie dotyczyło zasad współpracy z wolontariuszami-seniorami.

Uczestniczy szkolenia będą mogli poszukać odpowiedzi na pytania:

  • Dlaczego będzie przybywać seniorów i jak demografia wpływa na naszą teraźniejszość i przyszłość?
  • Jakie są atuty starszych wiekiem wolontariuszy?
  • Jakie wyzwania wiążą się z wolontariatem seniorów?
  • Co to jest zarządzanie wiekiem i jak można je wykorzystać w aktywności społecznej?
  • Czy instrumenty zarządzania wiekiem mogą się przydać w działalności wolontarystycznej?

Na te i inne pytanie dotyczące aktywności osób starszych będzie starać się odpowiedzieć – wspólnie z uczestnikami trener Tomasz Schimanek.

Szkolenie skierowane jest do koordynatorów wolontariatu z Warszawy, którzy posiadają już doświadczenie w kierowaniu pracą wolontariuszy i chcą tę wiedzę pogłębić. W miarę dostępności miejsc zapraszamy także osoby średniozaawansowane w pracy z ochotnikami i jak i początkujących.

Szkolenie odbędzie się dnia 24 października (wtorek) w godzinach 17.00 -21.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu przy ulicy Nowolipki 9b.

Prowadzenie: Tomasz Schimanek, działacz społeczny, trener, doradca, od kilkunastu lat zajmujący się aktywnością zawodową i społeczną osób starszych, propagujący wśród przedsiębiorców zarządzanie wiekiem.

Osoby zainteresowane szkoleniem, prosimy o przesłanie zgłoszenia do dnia 23 października br. wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Szczegółowych informacji dot. szkolenia udziela pani Joanna Stachurska, pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 21. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja o innych terminach i tematach szkoleń dostępna jest tutaj. Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą szkoleń dla wolontariuszy.

Koordynatorki i Koordynatorzy, przypominamy, że nadal są przyjmowane zgłoszenia do konkursu na najlepszego koordynatora wolontariatu!


Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.