Za nami kolejne, V już Warszawskie Spotkanie z Wolontariatem.

Podczas spotkania koordynatorzy wolontariatu rozmawiali o angażowaniu i zachęcaniu wolontariuszy do działań w swoich organizacjach i placówkach. Zastanawiali się jak zwiększać atrakcyjność zadań dla swoich wolontariuszy tak, aby chętnie podejmowali się wyzwań, jakie przed nimi stawiają. Jak sprawić żeby cel uświęcał środki, a nagroda była miłą niespodzianką za włożony trud i poświęcony czas. Na koniec spotkania uczestnicy zapoznali się z „Drabiną partycypacji” która pozwoliła na uświadomienie jak ważny jest wkład i współdecydowanie wolontariusza w organizację.

20170929 12052620170929 120508

Spotkanie prowadziła Małgorzata Tur - trenerka i edukatorka mająca wieloletnie doświadczenie w pracy z wolontariuszami, a odbyło się ono w jak zwykle gościnnej dla wolontariuszy w klubokawiarni Stacja Muranów. W spotkaniu uczestniczyli koordynatorzy m.in. z muzeów, fundacji i domu pomocy społecznej. Już wkrótce kolejne spotkania!

20170928 10255720170928 115634

Uczestnicy zapoznali się ofertą działań wspierających, przygotowanych dla nich w drugim półroczu 2017 r. przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, o których informujemy tutaj oraz na profilu projektu Ochotnicy warszawscy.

Kolejne „Warszawskie Spotkanie z Wolontariatem” zaplanowano na dzień 22 listopada br., a jego tematem będzie „Wolontariat ma wiele twarzy - jakich? WOLONTARIAT FUNDRAISINGOWY”.

Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu OCHOTNICY WARSZAWSCY integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.