Wolontariat w teatrze i to od kuchni? Czemu nie!

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak wygląda wolontariat w teatrze, na jakich filarach oparty ma swój program, w jakich zadaniach uczestniczą wolontariusze oraz jak wygląda proces rekrutacji, przyjdźcie na wizytę studyjną do STUDIO teatrgalerii.

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie zaprasza na spotkanie adresowane do organizatorów wolontariatu w stolicy, służące wymianie doświadczeń oraz pogłębianiu umiejętności współpracy z ochotnikami. Podczas spotkania dowiemy się jak różnorodne mogą być działania wolontariuszy w teatrze, jak wygląda proces rekrutacji, w jakich działaniach teatru uczestniczą i jakie różne mogą być formy współpracy wolontariackiej. Jeśli chcesz przekonać się jak to działa, przyjdź na spotkanie już 4 października w STUDIO teatrgaleria, Plac Defilad 1, godz. 17.00 – 19.00.

Spotkanie poprowadzi Magdalena Kamińska – Kierownik Działu Edukacji, Pedagog i psycholog. Absolwentka Edukacji medialnej i artystycznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Psychologii Klinicznej dzieci i młodzieży w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Absolwentka studiów podyplomowych - Pedagogika teatru w Instytucie Kultury Polskiej UW. W Teatrze Studio od 2012 roku specjalista ds. edukacji kulturalnej. Odpowiedzialna za projektowanie merytoryczne, produkcję oraz prowadzenie zajęć/warsztatów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży, studentów, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Zainteresowana udostępnianiem kultury dla osób niepełnosprawnych. Koordynatorka działań Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Współorganizatorka Warszawskiego Tygodnia Kultury bez Barier. Autorka audiodeskrypcji spektakli z repertuaru STUDIO teatrgalerii. Autorka wolontariatu w STUDIO teatrgalerii.

Osoby zainteresowane udziałem, prosimy o wypełnienie do dnia 2 października formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o zakwalifikowaniu się na spotkanie decyduje kolejność zgłoszeń. O uczestnictwie w spotkaniu poinformujemy Państwa telefonicznie. Oprócz ciekawych treści i dyskusji gwarantujemy spotkanie w przyjaznej atmosferze oraz herbatę/kawę i słodkości.

Bliższych informacji udziela Koordynator projektu: Joanna Stachurska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Centrum Wolontariatu w Warszawie. ul. Nowolipki 9b; tel. (22) 635 27 73

Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu OCHOTNICY WARSZAWSCY integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.