Co jest kluczem do angażowania się wolontariuszy? Jak pozyskać i zachęcić do działania ? Centrum Wolontariatu w Warszawie zaprasza na spotkanie adresowane do organizatorów wolontariatu w Warszawie. Tym razem przy dobrej porannej kawie porozmawiamy na temat angażowania się wolontariuszy do zadań im powierzonych.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać o tym, jak sprawnie angażować do działania. Dzielić i rozdzielać zadania, aby wolontariusz i korzystający byli w pełni usatysfakcjonowani. Jak zidentyfikować potrzeby ich samych, a także instytucji bądź organizacji. Jak pomóc w realizacji planów, aspiracji, marzeń i sprawić by wolontariusz chciał czuć się też częścią zespołu, mieć wpływ na życie organizacji lub instytucji. Czy świadomość, że ma się wpływ na działalność w zespole może być dodatkowym czynnikiem motywującym? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podczas spotkania, które będzie miało formę warsztatową z elementami dyskusji służącej wymianie doświadczeń i dzielenia się pomysłami.

Spotkanie poprowadzi Pani Małgorzata Tur – trenerka i edukatorka z 17 letnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, posiadająca certyfikat jakości szkoleń 2 stopnia Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Małgorzata Tur od lat zarządza zespołami wolontariuszy, obecnie pełniąc funkcję Międzynarodowego Prezesa Service Civil International, globalnego ruchu wolontariackiego na rzecz pokoju.

V Warszawskie Spotkanie z Wolontariatem odbędzie się w dniu 28 września br. w godz. 10.00 – 13.00 w siedzibie klubokawiarni Stacja Muranów przy ulicy Andersa 13 w Warszawie.

Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wypełnienie zgłoszenia do dnia 27 września.

Więcej informacji na temat spotkania udziela koordynator projektu: Joanna Stachurska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Centrum Wolontariatu w Warszawie, ul. Nowolipki 9b; tel. 22 635 27 73.

Interesują Cię również szkolenia dla wolontariuszy? Sprawdź ofertę tutaj.

Działanie „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowane w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.