Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz organizatorów wolontariatu na debatę, która odbędzie się 26 czerwca br. o godzinie 11.00 w miejscu przyjaznym wolontariatowi - Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11. Temat debaty : Czy wolontariatowi potrzebny jest rozgłos?

Podczas debaty będzie można zapoznać się z opiniami ekspertów wolontariatu jak również doświadczonych w tej dziedzinie przedstawicieli organizacji działających i współpracujących z wolontariuszami. Poruszymy m.in. kwestie: czy warto promować wolontariat? Czy ludzka dobroć, chęć pomagania, gotowość do działań społecznych potrzebuje rozgłosu? Jeśli tak – to jak to robić? Jeśli nie - to dlaczego. Przyjdź i zabierz głos, poznaj opinie innych.

W debacie udział wezmą: Marta Kukowska i Magdalena Marczakiewicz. Poprowadzi ją Patrycja Michońska – dziennikarka radiowa i telewizyjna

Marta Kukowska - ekspert w zakresie zarządzania wolontariatem w instytucjach kultury oraz obszarami związanymi z budowaniem społeczeństwa obywatelskiego i odpowiedzialności społecznej. Autorka książki „Przepis na wolontariat”, pierwszego podręcznika do zarządzania wolontariatem w instytucjach kultury. Prekursorka i pomysłodawczyni programu „Wolontariat w kulturze”, realizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy i Narodowe Centrum Kultury.

Magdalena Marczakiewicz - od lat związana z agencją reklamową IQ Marketing na stanowisku PR i CSR Manager, wspiera rozwój wolontariatu pracowniczego na polskim rynku. Ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie PR, marketingu i reklamy. Na co dzień zajmuje się komunikacja wewnętrzną i zewnętrzną firmy, współpracuje z dziennikarzami, teamami kreatywnymi oraz przedstawicielami biznesu i organizacji pozarządowych. Koordynuje projekty wizerunkowe, marketingowe i społeczne.

Organizatorem debaty jest: Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w debacie, prosimy o przesłanie zgłoszenia do dnia 22 czerwca br. wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Szczegółowych informacji dot. debaty udziela pani Joanna Stachurska, pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 21. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.