Dlaczego będzie przybywać seniorów i jak demografia wpływa na naszą teraźniejszość i przyszłość? Jakie są atuty starszych wiekiem wolontariuszy? Jakie wyzwania wiążą się z wolontariatem seniorów? Co to jest zarządzanie wiekiem i jak można je wykorzystać w aktywności społecznej? Czy instrumenty zarządzania wiekiem mogą się przydać w działalności wolontarystycznej? Na te i inne pytanie dotyczące aktywności osób starszych będzie starać się odpowiedzieć wspólnie z uczestnikami trener Tomasz Schimanek.

Szkolenie skierowane jest do koordynatorów wolontariatu z Warszawy, którzy posiadają już doświadczenie w kierowaniu pracą wolontariuszy i chcą tę wiedzę pogłębić. W miarę dostępności miejsc zapraszamy także osoby średniozaawansowane w pracy z ochotnikami i jak i początkujących.

Szkolenie odbędzie się 12 czerwca (poniedziałek) w godzinach 10.00 -14.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu przy ulicy Nowolipki 9b.
Prowadzenie: Tomasz Schimanek, działacz społeczny, trener, doradca, od kilkunastu lat zajmujący się aktywnością zawodową i społeczną osób starszych, propagujący wśród przedsiębiorców zarządzanie wiekiem.

Osoby zainteresowane szkoleniem, prosimy o przesłanie zgłoszenia do dnia 9 czerwca br. wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Szczegółowych informacji dot. szkolenia udziela pani Joanna Stachurska, pod numerem telefonu 22 635 27 73 wew. 21. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.