Chcesz dowiedzieć się jak wygląda Wolontariat koleżeński "Mary i Max" w Stowarzyszenie Innowacji Społecznych "Mary i Max"? Skąd wzięła się nazwa? Gdzie szukano inspiracji? Dowiedz się przychodząc na wizytę studyjną!

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie zaprasza na spotkanie adresowane do organizatorów wolontariatu w stolicy, służące wymianie doświadczeń oraz pogłębianiu umiejętności współpracy z ochotnikami. Podczas spotkania dowiemy się jak wygląda wsparcie osób z autyzmem i zespołem Aspergera w nawiązywaniu kontaktów koleżeńskich. Jak układa się współpraca z wolontariuszami w organizacji, w której wolontariat koleżeński jest nowatorskim programem, polegającym na regularnych spotkaniach osób, które same decydują, jak spędzają czas. Spotkania mogą obejmować wspólne wyjścia, na przykład do kina, na basen czy koncert albo odbywać się w domu uczestnika lub wolontariusza. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia (i bezpieczeństwo) biorących udział w programie.

Jeśli chcesz przekonać się jak to działa przyjdź na spotkanie już 5 czerwca br. w godzinach 16.00-18.00 do Stowarzyszenia Innowacji Społecznych "Mary i Max„ mieszczącego się przy ulicy Marszałkowskiej 84/92 lok. 21 (wejście od Żurawiej) w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Pan Mateusz Płatos - Prezes Zarządu Stowarzyszenia "Mary i Max" i koordynator Wolontariatu Koleżeńskiego od początku jego istnienia, psycholog dzieci i młodzieży, doktorant na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Osoby zainteresowane udziałem, prosimy o wypełnienie do dnia 2 czerwca formularza zgłoszeniowego.

Bliższych informacji udziela Koordynator projektu: Joanna Stachurska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Centrum Wolontariatu w Warszawie. ul. Nowolipki 9b; tel. (22) 635 27 73

Działanie prowadzone jest w ramach projektu „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.