Europejski Wykład Otwarty

„Wolontariat międzynarodowy – alternatywa na wakacje... i nie tylko!”
30 maja 2017 r.
godz. 16:00
Centrum Przedsiębiorczości Smolna,
ul. Smolna 4 /Kruczkowskiego 5

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, prowadzony przez Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy, zaprasza na Europejski Wykład Otwarty pn. „Wolontariat międzynarodowy – Alternatywa na wakacje... i nie tylko!”, który odbędzie się we wtorek 30 maja br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Centrum Przedsiębiorczości Smolna. Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji Wolontariatu.

Wolontariat międzynarodowy daje możliwość zdobycia kompetencji i umiejętności wpływających na rozwój osobisty i zawodowy dzięki pracy społecznej i wsparciu organizacji zagranicznych na terenie dowolnego kraju Unii Europejskiej, a także w Sąsiedzkich Krajach Partnerskich oraz wielu innych. Wolontariusz lub wolontariusze goszczą u organizatora w innym kraju, niż ich kraj zamieszkania, i wykonują pracę na rzecz społeczności lokalnej. Zdobywają przy tym cenne umiejętności i doświadczenie, ale przede wszystkim biorą udział w fantastycznej, międzynarodowej przygodzie. Wykład będzie koncentrował się na projektach workcamps oraz EVS – jako szczególnych formach wolontariatu pozwalających zdobyć nowe kompetencje (językowe, społeczne, kulturalne), poznawać świat i dobrze się przy tym bawić. Uczestnicy spotkania dowiedzą się kto może na taki projekt pojechać, jak wyglądają procedury aplikacyjne oraz jak wyglądają takie projekty w praktyce.

mapka przygoda

Zagadnienia omawiane podczas wykładu:
1. Czym zajmuje się Stowarzyszenie Promocji Wolontariatu?
2. ABC wolontariatu zagranicą - jak zorganizować wyjazd na wolontariat, formalności przed wyjazdem.
3. Wolontariat Europejski (EVS).
4. Workcampy.
5. Inne formy wolontariatu zagranicznego.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc udział w spotkaniu wymaga wcześniejszej rejestracji pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.