Dołącz teraz
Pozostało na zgłoszenie: 73 dni
Ofertę wybrało: 11 osób

Miejsce wykonywania zadań:

Piaskowa 7
01-067 Warszawa
Wola

Czy organizator akceptuje zgłoszenia od grup (np. wolontariat pracowniczy/szkolny):

Nie

Poszukujemy wolontariusza bądź wolontariuszki do prowadzenia spotkań indywidualnych z Seniorką

Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL

Miejsce Akcji Piaskowa 7 poszukuje wolontariusza bądź wolontariuszki do prowadzenia spotkań indywidualnych z Seniorką po wylewie. Ela jest naszą dobrą Sąsiadką, która chciałaby uczestniczyć w spotkaniach, które polegałyby na spędzeniu z nią czasu w MALu. Seniorka, aby pozostać w dobrej kondycji chciałaby grać w warcaby, sudoku i inne planszówki oraz łamigłówki.

Zadania

  • przygotowanie ćwiczeń intelektualnych dostosowanych do możliwości seniorki,
  • rozmowa z Seniorką, polegająca na wzajemnych wysłuchaniu i szacunku,
  • przygotowanie innych ciekawych aktywności, które będzie można ustalić z Seniorką

Ile czasu?

Raz lub dwa razy w tygodniu po min. 1 godz.

Minimalny wiek wolontariusza

16 lat

Dodatkowe wymagania

Oferujemy - świadczenia dla wolontariusza

Oferujemy świadczenia dla wolontariuszy! Oczywiście podpisujemy porozumienia wolontariackie, ubezpieczamy na wypadek nieszczęśliwego wypadku (NNW), wystawiamy zaświadczenie o odbyciu wolontariatu lub praktyk. Zapewniamy opiekę nad realizacją zaplanowanego programu. Szczególnie zapraszamy osoby, które znają specyfikę działań sąsiedzkich i społecznościowych.