Dołącz teraz
Pozostało na zgłoszenie: 340 dni
Ofertę wybrało: 18 osób

Miejsce wykonywania zadań:

Nowolipie 25B
01-002 Warszawa
Wola

Poszukujemy wolontariuszy do projektu „E-senior 2.0 Międzypokoleniowa cyfryzacja Warszawy – poziom podstawowy"

Fundacja "Znajdź Pomoc"

Projekt „E-senior 2.0 Międzypokoleniowa cyfryzacja Warszawy – poziom podstawowy” jest finansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy

Zapraszamy do współpracy młodzież i studentów w wieku 14-25 lat z warszawskich szkół średnich i wyższych, chcących zaangażować się społecznie i poświęcić swój wolny czas na pomoc osobom starszym w nadążaniu za zmieniającą się rzeczywistością.

Celem projektu jest podniesienie samodzielności osób starszych poprzez zapewnienie teoretycznej i
praktycznej wiedzy na temat możliwości i korzyści, jakie daje korzystanie z komputera i Internetu oraz podniesienie umiejętności cyfrowych mieszkańców Warszawy w wieku powyżej 60. roku życia.

W ramach projektu organizowane są tematyczne kursy komputerowe, na których seniorzy poznają podstawy obsługi komputera i Internetu, uczą się wysyłać wiadomości e-mail oraz wykorzystywać tę wiedzę w samorozwoju i codziennych działaniach. Kursy prowadzone są przez profesjonalnych trenerów – Animatorów Integracji Cyfrowej.

Zadania

  • Wsparcie trenerów w prowadzeniu zajęć dla 4-8-osobowych grup seniorów, co pozwoli na bardziej zindywidualizowane podejście do szkoleń i zwiększy ich skuteczność.

Ile czasu?

2/3 razy w tygodniu po 2/3 godz.

Minimalny wiek wolontariusza

14 lat

Dodatkowe wymagania

Regulamin, formularz rekrutacyjny do wypełnienia oraz szczegółowe informacje o poszczególnych kursach, w tym lokalizacja i terminy przeprowadzenia zajęć, znajdują się na stronie https://znajdzpomoc.pl/inne-projekty/e-senior20/

Jeśli jesteś osobą cierpliwą i empatyczną, posiadasz duże zdolności komunikacyjne i jesteś zainteresowany współpracą – skontaktuj się z nami!

Oferujemy - świadczenia dla wolontariusza

W razie potrzeby dla grupy wolontariuszy zostaną zorganizowane warsztaty (20 godz.):
- z komunikacji interpersonalnej,
- z metodyki i specyfiki prowadzenia zajęć z osobami starszymi,
- warsztaty integracyjne z Animatorami Integracji Cyfrowej, podczas których poznasz prowadzących kursy i innych wolontariuszy oraz stworzysz wspólnie z nimi scenariusze poszczególnych kursów.

Nasza współpraca będzie opierać się na porozumieniu o wykonywaniu świadczeń wolontariackich. Poszukujemy osób które zechcą nas wspierać co najmniej przez 1 miesiąc (okres trwania jednego kursu). Na tej podstawie wystawiane jest zaświadczenie o odbyciu wolontariatu.