W tym trudnym czasie lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz inni pracownicy ochrony zdrowia wymagają naszego szczególnego wsparcia.

 

UDOSTĘPNIENIE LOKALU

Coraz częściej zdarza się, że są oni zmuszeni do poszukiwania miejsc, w których mogą odpocząć i spędzić kilka nocy, tak, by zebrać siły do kolejnego dyżuru, jednocześnie nie narażając bliskich. Nierzadko wymaga tego sytuacja rodzinna, zwłaszcza gdy osoba taka zamieszkuje z kimś szczególnie narażonym na ciężką postać choroby COVID-19.

Zachęcamy do włączenia się w akcję i wsparcia personelu medycznego, który pracuje na pierwszej linii walki z koronawirusem. Zbieramy deklaracje od osób, które dysponują mieszkaniem, domem lub innym lokalem, który mógłby stać się na choćby krótki czas miejscem odpoczynku i izolacji!

Wypełnij poniższy formularz, zgłaszając chęć udostępnienia takiego miejsca. Przekażemy te informacje wprost do jednego z warszawskich szpitali, lub też do samorządu zawodowego lub innej organizacji zrzeszającej lekarzy, pielęgniarki czy innych pracowników ochrony zdrowia. Przedstawiciele tych instytucji i organizacji będą kontaktować się indywidualnie z każdą osobą w celu omówienia szczegółów na temat możliwości udostępnienia lokalu.

 

BEZPŁATNE WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE 

Każdego dnia walcząc o życie osób chorych na Covid-19, personel medyczny mierzy się z wieloma trudnościami. Poczucie odpowiedzialności za pacjentów, lęk o własne zdrowie i swoich bliskich, przemęczenie i stres to tylko niektóre elementy nieprzerwanej walki z koronawirusem.

Zachęcamy do wsparcia pracowników ochrony zdrowia w formie bezpłatnego wsparcia psychologicznego. Zbieramy deklaracje od osób, które chciałby pomóc prowadząc zdalne sesje terapeutyczne dla personelu medycznego i ich rodzin. Jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą, posiadasz uprawnienia do udzielania pomocy psychologicznej – wypełnij poniższy formularz.

Przekażemy Twoje zgłoszenie do jednego z warszawskich szpitali, lub też do samorządu zawodowego lub innej organizacji zrzeszającej lekarzy, pielęgniarki czy innych pracowników ochrony zdrowia. Przedstawiciele tych instytucji i organizacji będą kontaktować się indywidualnie z każdą osobą w celu omówienia szczegółów współpracy.


KLIKNIJ, ABY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO.

 

HISTORIA RATOWNIKA MEDYCZNEGO


HISTORIA PIELĘGNIARKI


HISTORIA LEKARZA