W tym trudnym czasie szykujemy wsparcie i pomoc dla uchodźców, którzy trafią do Warszawy. Oczywiście każde wsparcie jest bardzo ważne - nawet symboliczne. Każdy z nas może wyrazić solidarność z naszymi sąsiadami. Jednak w miarę możliwości, zachęcamy również do dołączenia do działań realizowanych przez miasto, organizacje pozarządowe czy inne instytucje i włączenia się w pomoc.

 

Żywność

W zbiórce żywności Urząd m.st. Warszawy współpracuje z Fundacją Bank Żywności SOS w Warszawie. Informacje o zbiórce można znaleźć na stronie:

Informacja o zbiórce - lista potrzeb, tekst poniżej grafiki

Potrzebne produkty: herbata, kawa, cukier, woda, soki, dania gotowe, przetwory warzywne, konserwy mięsne, dżemy, olej, dania dla dzieci, makarony, mleko UHT, słodycze (batony, czekolady), ryże, kasze, kubki papierowe

Magazyn: ul. Stanisława Bodycha 97, Piastów, Reguły


Dary rzeczowe

Jeśli chcesz przekazać dary rzeczowe (kosmetyki, ubrania, zabawki dla dzieci, tekstylia, artykuły medyczne, itp.), zapraszamy do wybrania jednej lub kilku z pośród organizowanych licznie na terenie Warszawy zbiórek.

 

Usługi, większe ilości darów, współpraca

Jeśli jesteś przedstawicielem podmiotu lub osobą, która chciałaby zaoferować w ramach pomocy uchodźcom nieodpłatnie swoje usługi, przekazać większe ilości darów czy nawiązać współpracę i w inny sposób wesprzeć działania m.st. Warszawy na rzecz Ukrainek i Ukraińców, prosimy o wysłanie e-maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Środki finansowe

Jeśli chcesz przekazać na rzecz uchodźców środki finansowe, zapraszamy do wpłacania darowizn na rzecz uchodźców:

Grafika z numerem konta do dokonywania darowizn w PLN. Szczegóły w hiperłączu "Rachunki do darowizn"

Zachęcamy również do wybrania jednej ze zbiórek prowadzonych przez organizacje pozarządowe.

 

Miejsca wydawania żywności i ubrań w dzielnicach

Dziękujemy za wszelkie wsparcie i zaangażowanie mieszkańców Warszawy!