Serdecznie zapraszamy na pierwsze w Warszawie Forum Organizatorów Wolontariatu już 19 lutego 2021 r., w godz. 10:00-12:00.

 

Forum Organizatorów Wolontariatu

 

Po raz pierwszy mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa - stołecznych organizatorów wolontariatu oraz sympatyków idei wolontariatu, do udziału w całkowicie nowym wydarzeniu - Forum Organizatorów Wolontariatu.  Będzie to spotkanie, dzięki któremu będziemy mogli wymienić się informacjami dotyczącymi rozwoju wolontariatu w Warszawie oraz opowiedzieć o nowościach w projekcie "Ochotnicy warszawscy". Spotkamy się w tej formule po raz pierwszy, jednak będzie to stały, coroczny punkt w kalendarzu projektu.

Tegoroczna edycja Forum będzie szczególna, gdyż z początkiem 2021 roku rozpoczęliśmy kolejną, pięcioletnią edycję projektu "Ochotnicy warszawscy". Tak jak w poprzednich latach 2016 - 2020, tak i w przyszłości, będzie nam zależało przede wszystkim na tym, aby jeszcze bardziej zachęcać mieszkańców do aktywności społecznej oraz wspierać warszawskich wolontariuszy i organizatorów wolontariatu.

W trakcie wydarzenia podsumujemy to wszystko, co udało nam się wspólnie osiągnąć przez pięć ostatnich lat oraz zaprezentujemy zupełnie nowe elementy projektu, które chcemy rozwijać w kolejnej odsłonie projektu "Ochotnicy warszawscy". Spotkanie będzie również przestrzenią do dyskusji i zadawania pytań dotyczących promocji i rozwoju wolontariatu w Warszawie. Zapraszamy wszystkich koordynatorów wolontariatu, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji miejskich.

 

Informacje organizacyjne

Kiedy? 19.02.2021 r., godz. 10:00-12:00

Gdzie? Na platformie ZOOM (link do spotkania zostanie przesłany osobom zarejestrowanym)

Jak się zgłosić? Zgłoszenia zostały już zamknięte.

Udział w Forum jest bezpłatny.

 

Plan wydarzenia

 • 10:00 – Rozpoczęcie spotkania
  Przywitanie z udziałem Dyrektor Koordynator ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego m.st. Warszawy – Karoliny Zdrodowskiej oraz Dyrekcją Centrum Komunikacji Społecznej – Ewy Kolankiewicz i Marty Dermańskiej.
 • 10:15 – Podsumowanie dotychczasowych działań zrealizowanych w ramach projektu
  Opowiemy o dotychczasowych działaniach realizowanych w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”. Podsumujemy tematy takie jak: promocja, działanie portalu, działania wspierające organizatorów wolontariatu i wolontariuszy, realizowane programy szkoleniowe oraz obszar wolontariatu młodzieżowego i senioralnego.
 • 10:55 – Nowe założenia projektu
  Zaprezentujemy działania, którymi będziemy zajmować się w kolejnych latach oraz omówimy najważniejsze założenia nowego projektu. Powiemy o tym, jak powstawał nowy projekt oraz przybliżymy tematy profesjonalizacji zawodu koordynatora wolontariatu, nowego programu rozwoju wolontariatu w Ośrodkach Pomocy Społecznej oraz wolontariatu lokalnego – blisko domu.
 • 11:25 – Podsumowanie i dyskusja
  Zaprosimy Państwa do wspólnej rozmowy i podzielenia się z nami Waszą opinią nt. Przedstawionych planów i pomysłami na wspólne działania.

 

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią projektu "Ochotnicy warszawscy" na lata 2021 - 2025

Do zobaczenia!