Szkolenie dla organizatorów wolontariatu "Jak współpracować w rozproszonym zespole?" - cz. 2

2020-05-08
Szkolenie dla organizatorów wolontariatu "Jak współpracować w rozproszonym zespole?" - cz. 2

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza na drugą część szkolenia "Jak współdziałać w rozproszonym zespole?”


Trwająca pandemia sprawiła, że duża część społeczeństwa została zmuszona w ekspresowym trybie przejść na współpracę zdalną. Ale jak sprawić, by narzędzia online stały się naszym przyjacielem już na stałe? W naszej pracy przecież coraz częściej mamy do czynienia z projektami, w których nie ma regularnych spotkań i pracy „twarzą w twarz”, a niektórzy wolontariusze pomagają tylko zdalnie.


Jak więc stworzyć takie ramy pracy, które pozwalałyby zintegrować i skoordynować rozproszony zespół wolontariuszy pracujący nad jednym projektem? Jak pogodzić spotkania „na żywo” z komunikacją i raportowaniem online? Jak utrzymywać kontakt, motywować i nagradzać mimo ograniczonych możliwości fizycznego spotkania z wolontariuszami działającymi w naszych projektach?


Powyższym kwestiom będzie dedykowane szkolenie „Jak współdziałać w rozproszonym zespole?”, które poprowadzi Małgorzata Tur, od  lat zarządzająca rozproszonymi zespołami w Service Civil International, globalnym ruchu wolontariackim na rzecz pokoju.


Uczestnicy szkolenia mogą się spodziewać wielu konkretnych przykładów i wskazówek, w tym przykładów użycia takich narzędzi internetowych, jak Trello czy Slack przy pracy z rozproszonym zespołem wolontariuszy. Zostaną także zaproszeni do części praktycznej i przetestowania niektórych sposobów współpracy online oraz zastanowią się, jakie rodzaje rozwiązań mogliby wdrożyć w swojej organizacji.


Szkolenie odbędzie się online za pomocą aplikacji zoom. Osoby, które zarejestrują się poprzez formularz otrzymają - dzień przed szkoleniem, na adres podany w formularzu – link do spotkania na platformie zoom.


 


Szkolenie odbędzie się: w piątek 08. maja w godz. 10:00 – 12:00 - zapraszamy osoby, które uczestniczyły w pierszej części szkolenia, które odbyło się 28 kwietnia.


Szkolenie jest bezpłatne. Obowiązują zapisyhttps://docs.google.com/forms/d/1lDNcstTpmGcM2F0Lya7d4I8cpxbsv6GSouY_C1FgcrM/edit klikając w link opuszczasz portal Ochotnicy Warszawscy


W przypadku bardzo dużej liczby chętnych zastrzegamy sobie możliwośc zakwalifikowania na szkolenie  po jednej osobie z danej organizacji.


Informacja o zakwalifikowaniu za szkolenie zostania przesłana w ciągu tygodnia od przesłania formularza rejestracyjnego. Szkolenie jest bezpłatne. Zapisy prowadzi Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu.


Spotkanie realizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.