Warszawskie Spotkania z Wolontariatem - "Jak uczyć za pomocą wolontariatu? Service Learning jako metoda zdobywania wiedzy i umiejętności przez społeczne zaangażowanie"

2020-05-04
Warszawskie Spotkania z Wolontariatem - "Jak uczyć za pomocą wolontariatu?  Service Learning jako metoda zdobywania wiedzy i umiejętności przez społeczne zaangażowanie"

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Warszawskie Spotkania z Wolontariatem online, którego temat brzmi: "Jak uczyć za pomocą wolontariatu?  Service Learning jako metoda zdobywania wiedzy i umiejętności przez społeczne zaangażowanie".


Spotkanie odbędzie się 4. maja w godzinach 10:00-12:00.


Przez społeczne działania można nauczyć się wielu rzeczy, np. pracy w zespole, pracy projektowej, dostrzegania problemów społecznych czy systemowego myślenia nad ich rozwiązaniem. Zazwyczaj jednak cała energia wolontariuszy skupia się na działaniach skierowanych do kogoś innego, a nie na refleksji nad pomaganiem. Metoda Service Learning proponuje takie podejście do wolontariatu, w którym równie ważny jak odbiorca działań jest sam wolontariusz i to, czego się nauczy. Wolontariusze podejmują zaplanowane wspólnie z tutorem działania na rzecz innych, stawiając sobie konkretne cele edukacyjne, które poprzez dane działania mają zostać zrealizowane. Dzięki temu działanie społeczne staje się procesem dwustronnym – każda ze stron daje coś drugiej.


Spotkanie poprowadzi Anna Walas – koordynatorka ds. programowych w Fundacji Robinson Crusoe; pracuje z młodzieżą metodą tutoringu, zaangażowana w projekt unijny EDUVOL realizowany przez Centrum Wolontariatu, mający na celu wprowadzenie metody Service Learning do pracy z młodzieżą w Polsce; pracowała jako koordynatorka wolontariatu; doktor filozofii, uczyła etyki i filozofii w gimnazjum i liceum.


Szkolenie jest bezpłatne. Zapisy prowadzi Centrum Wolontariatu. Aby się zapisać prosimy wypełnić formularz rejestracyjny ukryty w linku:


https://docs.google.com/forms/d/1XxgYqkmQORRZC0j8wLmXhwHTvdNPWdGPULr6Uy9O4gQ/edit klikając w link opuszczasz portal Ochotnicy Warszawscy


Spotkanie będzie realizowane on-line przy pomocy aplikacji zoom, do której wystarczy komputer lub telefon, nie wymaga ze strony uczestników wnoszenia żadnych opłat. Wszystkie zapisane na spotkanie osoby dzień przed spotkaniem otrzymają mailem link niezbędny do połączenia.


Informację o zakwalifikowaniu na wydarzenie otrzymają Państwo w ciągu tygodnia od przesłania formularza.


Szkolenie realizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.