Szkolenie dla organizatorów wolontariatu "Jak współpracować w rozproszonym zespole?"

2020-04-28 -
Szkolenie dla organizatorów wolontariatu "Jak współpracować w rozproszonym zespole?"

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza na szkolenie „Jak współdziałać w rozproszonym zespole?”


Trwająca pandemia sprawiła, że duża część społeczeństwa została zmuszona w ekspresowym trybie przejść na współpracę zdalną. Ale jak sprawić, by narzędzia online stały się naszym przyjacielem już na stałe? W naszej pracy przecież coraz częściej mamy do czynienia z projektami, w których nie ma regularnych spotkań i pracy „twarzą w twarz”, a niektórzy wolontariusze pomagają tylko zdalnie.


Jak więc stworzyć takie ramy pracy, które pozwalałyby zintegrować i skoordynować rozproszony zespół wolontariuszy pracujący nad jednym projektem? Jak pogodzić spotkania „na żywo” z komunikacją i raportowaniem online? Jak utrzymywać kontakt, motywować i nagradzać mimo ograniczonych możliwości fizycznego spotkania z wolontariuszami działającymi w naszych projektach?


Powyższym kwestiom będzie dedykowane szkolenie „Jak współdziałać w rozproszonym zespole?”, które poprowadzi Małgorzata Tur, od  lat zarządzająca rozproszonymi zespołami w Service Civil International, globalnym ruchu wolontariackim na rzecz pokoju.


Uczestnicy szkolenia mogą się spodziewać wielu konkretnych przykładów i wskazówek, w tym przykładów użycia takich narzędzi internetowych, jak Trello czy Slack przy pracy z rozproszonym zespołem wolontariuszy. Zostaną także zaproszeni do części praktycznej i przetestowania niektórych sposobów współpracy online oraz zastanowią się, jakie rodzaje rozwiązań mogliby wdrożyć w swojej organizacji.


Szkolenie odbędzie się online za pomocą aplikacji zoom. Osoby, które zarejestrują się poprzez formularz otrzymają - dzień przed szkoleniem, na adres podany w formularzu – link do spotkania na platformie zoom.


 


Szkolenie jest bezpłatne. Obowiązują zapisyhttps://docs.google.com/forms/d/1cIqQpO66Gc0kcRrPlZqsV-sfyQ15qhp_f6WLwL-DXMo/edit „Klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl


 


Zapisy prowadzi Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu. Koordynator projektu: Elżbieta Baranowska-Pytko, kontakt: baranowska-pytko@wolontariat.org.pl, 514-3-777-399


W przypadku bardzo dużej liczby chętnych zastrzegamy sobie możliwośc zakwalifikowania na szkolenie  po jednej osobie z danej organizacji.


Działanie prowadzone jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach projektu "Wsparcie organizatorów wolontraiatu w Warszawie" realizowanego w ramach miejskiego programu "Ochotnicy Warszawscy" integrującego działąnia wspierające rozwój wolontariatu w Warszawie.