Szkolenie dla organizatorów wolontariatu "Jak współpracować w rozproszonym zespole?"

- 2020-04-28
Szkolenie dla organizatorów wolontariatu "Jak współpracować w rozproszonym zespole?"

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza szkolenie praktyczne „Jak współdziałać w rozproszonym zespole?”


Trwająca pandemia sprawiła, że duża część społeczeństwa została zmuszona w ekspresowym trybie przejść na współpracę zdalną. Ale jak sprawić, by narzędzia online stały się naszym przyjacielem już na stałe? W naszej pracy przecież coraz częściej mamy do czynienia z projektami, w których nie ma regularnych spotkań i pracy „twarzą w twarz”, a niektórzy wolontariusze pomagają tylko zdalnie.


Jak więc stworzyć takie ramy pracy, które pozwalałyby zintegrować i skoordynować rozproszony zespół wolontariuszy pracujący nad jednym projektem? Jak pogodzić spotkania „na żywo” z komunikacją i raportowaniem online? Jak utrzymywać kontakt, motywować i nagradzać mimo ograniczonych możliwości fizycznego spotkania z wolontariuszami działającymi w naszych projektach?


Powyższym kwestiom będzie dedykowane szkolenie „Jak współdziałać w rozproszonym zespole?”, które poprowadzi Małgorzata Tur, od  lat zarządzająca rozproszonymi zespołami w Service Civil International, globalnym ruchu wolontariackim na rzecz pokoju.


Uczestnicy szkolenia mogą się spodziewać wielu konkretnych przykładów i wskazówek, w tym przykładów użycia takich narzędzi internetowych, jak Trello czy Slack przy pracy z rozproszonym zespołem wolontariuszy. Zostaną także zaproszeni do części praktycznej i przetestowania niektórych sposobów współpracy online oraz zastanowią się, jakie rodzaje rozwiązań mogliby wdrożyć w swojej organizacji.


Szkolenie odbędzie się we wtorek 28. kwietnia w godz. 10:00-12:30


Szkolenie jest bezpłatne.


ZAPISY prowadzi Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu.


Obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny ukryty w linku 


→ https://docs.google.com/forms/d/1cIqQpO66Gc0kcRrPlZqsV-sfyQ15qhp_f6WLwL-DXMo/edit „Klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl” 


 

Informacje potwierdzające zakwalifikowanie się na szkolenie otrzymają Państwo w ciągu tygodnia od przesłania formularza.
 

W przypadku bardzo dużej liczby chętnych zastrzegamy sobie możliwośc zakwalifikowania na szkolenie  po jednej osobie z danej organizacji.

 


Spotkanie będzie realizowane on-line przy pomocy aplikacji zoom, do której wystarczy komputer lub telefon, nie wymaga ze strony uczestników wnoszenia żadnych opłat. Wszystkie zapisane na spotkanie osoby dzień przed spotkaniem otrzymają mailem link niezbędny do połączenia.
Koordynator Projektu:  Elżbieta Baranowska-Pytko


Kontakt: 514-777-399, baranowska-pytko@wolontariat.org.pl


 Spotkanie realizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.