Warszawskie Spotkania z Wolontariatem: „Jak realizować działania z wolontariuszami w sytuacji stanu epidemii?”

2020-04-21
Warszawskie Spotkania z Wolontariatem: „Jak realizować działania z wolontariuszami w sytuacji stanu epidemii?”

Stowrzyszenie Centrum Wolontariatu serdecznie zaprasza warszawskich organizatorów wolontariatu na pierwsze w tym roku i pierwsze wirtualne Warszawskie Spotkania z Wolontariatem!


Będziemy rozmawiać o tym „Jak realizować działania z wolontariuszami w sytuacji stanu epidemii?”. Spotkanie będzie okazją do wzajemnej inspiracji i wymiany doświadczeń o tym:


- jakie działania i ważne zasady wdrażamy w sytuacji walki z koronawirusem i wspierania grup najbardziej potrzebujących w tym czasie?


- czy zmodyfikowaliśmy i dostosowaliśmy nasze projekty do warunków zdalnej pracy wolontariuszy, jakie pomysły nam się sprawdzają?


- w jaki sposób kreatywnie podejść do obecnych warunków?


-  jakie nowe projekty i formy współpracy z wolontariuszami wdrażamy w naszych organizacjach i instytucjach?


Spotkanie odbędzie się we wtorek 21 kwietnia  w godz. 10:00-11:30, a poprowadzi je Anna Żelazowska-Kosiorek, trenerka i koordynatorka projektów w Fundacji Robinson Crusoe. Spotkanie będzie realizowane on-line przy pomocy aplikacji zoom, do której wystarczy komputer lub telefon, nie wymaga ze strony uczestników wnoszenia żadnych opłat.  Wszystkie zapisane na spotkanie osoby dzień przed spotkaniem otrzymają mailem link niezbędny do połączenia.


Zapisy poprzez formularz → https://docs.google.com/forms/d/1X_8e-Kk9qC7xON_Qfm_QAStgEFXjM4yrYd8zpMhEuPI/


 


Informacja o zakwalifikowaniu za szkolenie zostania przesłana w ciągu tygodnia od przesłania formularza rejestracyjnego. Szkolenie jest bezpłatne. Zapisy prowadzi Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu.


 


Spotkanie realizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.