Szkolenie dla organizatorów wolontariatu "Organizacja przyjazna wolontariuszom"

2021-03-17
Szkolenie dla organizatorów wolontariatu "Organizacja przyjazna wolontariuszom"

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza warszawskich koordynatorów wolontariatu na szkolenie "Organizacja przyjazna wolontariauszom".


Na to, że dana organizacja jest przyjazna wolontariuszom, składa się wiele zróżnicowanych czynników. Podczas szkolenia wspólnie stworzymy i zanalizujemy katalog praktyk, które mają wpływ na tworzenie i realizowanie wysokojakościowych programów wolontariatu.


Podczas szkolenia poruszymy następujące tematy:  • Wolontariat? A po co to komu? – czyli o motywacjach do prowadzenia wolontariatu.

  • Przepisy nie takie straszne – czyli jak zadbać o to, aby organizować wolontariat zgodnie z prawem.

  • Nie ma wolontariatu bez zasobów – czyli o pakiecie startowym organizatora wolontariatu.

  • Przyjaciel, szef, przewodnik… – czyli o stylach pracy koordynatora wolontariatu z wolontariuszami.

  • Miło cię widzieć – czyli jak sprawić, aby wolontariusze czuli się w naszej organizacji komfortowo.

  • I have a dream – czyli o konstruowaniu długofalowej strategii wolontariatu w organizacji.

  • Co nam ułatwia, co nam utrudnia – czyli jak wykonać analizę SWOT dla programu wolontariatu i jakie płyną z niej wnioski na przyszłość.


Na szkolenie zapraszamy zarówno koordynatorów wolontariatu, którzy stoją przed wyzwaniem wprowadzania wolontariatu do swojej organizacji, jak i koordynatorów, którzy prowadzą wolontariat z dłuższymi tradycjami. Członkowie pierwszej z grup wyniosą ze spotkania wiedzę o najważniejszych sprawach, które należy wziąć pod uwagę podczas wdrażania wolontariatu, natomiast osoby z drugiej grupy zyskają możliwość zanalizowania swoich programów wolontariatu i spojrzenia na własną pracę z nowej perspektywy, co może przyczynić się do rewizji dotychczasowych założeń.


Szkolenie odbędzie się online 17. marca w godz. 10:00-14:30 na  platfornie zoom


Prowadzenie: Katarzyna Osior-Szot - ekspertka ds. wolontariatu, menedżerka projektów społecznych, trenerka kompetencji komunikacyjnych, członkini Polskiego Stowarzyszenia Mentoringu. Pracowała jako koordynatorka wolontariatu w Centrum Myśli Jana Pawła II oraz w Fundacji Legii. W Stowarzyszeniu Centrum Wolontariatu współtworzy z partnerami biznesowymi programy wolontariatu pracowniczego. Pasjonuje się językiem w działaniu – doktoryzuje się w Instytucie Języka Polskiego UW, prowadzi autorskie warsztaty dotyczące komunikacji i zagadnień językowych, współpracuje z Fundacją Języka Polskiego. Powoli odkrywa, że jej największym talentem jest zdolność do wywoływania zmian na lepsze w ludziach i organizacjach, co daje jej mnóstwo życiowej radości – nawet więcej niż jedzenie czekolady i picie herbaty Russian Earl Grey. 😊


ZAPISY prowadzi Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu poprzez → FORMULARZ REJESTRACYJNY (klikając w link opuszczasz portal Ochotnicy Warszawscy)


Wszystkie zapisane na spotkanie osoby dzień przed spotkaniem otrzymają mailem link niezbędny do połączenia.Zapraszamy!


Koordynator projektu: Elżbieta Baranowska-Pytko. Kontakt: 514-777-399, baranowska-pytko@wolontariat.org.pl


Spotkanie realizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.