Warsztaty on-line dla nauczycieli: "Przepis na stały zespół wolontariuszy"

2021-02-25
Warsztaty on-line dla nauczycieli: "Przepis na stały zespół wolontariuszy"

Wolontariat to nie tylko akcje charytatywne, ale przede wszystkim społeczność, którą łączy styl myślenia i podobne wartości. Dlatego warto budować ciągłość szkolnego wolontariatu. W czasie warsztatów omówimy zasady sprzyjające formowaniu szkolnego koła wolontariatu jako miejsca, w którym młodzi ludzie nie tylko robią coś dobrego dla innych, ale również pogłębiają swoją wiedzę, rozwijają umiejętności, zyskują samodzielność i nawiązują wartościowe znajomości. 


Typ wydarzenia: warsztaty on-line dla nauczycieli


Czwartek 25 lutego godz. 17:30-19:00


Wydarzenie jest otwarte, zapisy prowadzimy poprzez FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl)


 


Dzięki udziałowi w warsztatach:  • Poznasz kryteria jakościowego wolontariatu szkolnego wg CEO.

  • Zyskasz szersze spojrzenie na wolontariat w swojej szkole.

  • Wymienisz się pomysłami z innymi osobami.

  • Otrzymasz materiały i narzędzia usprawniające pracę szkolnego wolontariatu.  


Prowadzenie: 


Monika Prus – od zawsze animatorka działań społecznych i wolontariuszka, od kilku lat certyfikowana coach (Collegium Civitas) i trenerka (STOP), wspiera grupowo i indywidualnie w obszarach związanych z kompetencjami społecznymi. Autorka materiałów edukacyjnych, absolwentka pedagogiki specjalnej i animacji społeczno kulturowej. Od 10 lat pracuje w Centrum Edukacji Obywatelskiej, zajmuje się programami skoncentrowanymi na doskonaleniu pracy nauczycieli i dyrektorów szkół  (“Szkoła Ucząca Się”, “Studia Podyplomowe Liderów Oświaty”) oraz angażowaniu uczniów w działania społeczności szkolnej i lokalnej (“Oby Młodzież”, “Szkoła Demokracji”). Koordynatorka programów obywatelskich, Mentorka w Programie rozwoju wolontariatu w szkołach, Oby Młodzież, Samorządy Mają Moc.


 


Serdecznie zapraszamy! 


Program rozwoju wolontariatu w szkołach jest finansowany przez m.st. Warszawa w ramach projektu "Ochotnicy warszawscy". Bezpośrednim realizatorem programu jest Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej (klikając w link opuszczasz portal www.ochotnicy.waw.pl)