Warszawska Debata Wolontariacka „Tu zaszła zmiana…? Co sytuacja kryzysu zmieniła w wolontariacie i jak na te zmiany odpowiedzieć?”

2020-06-18
Warszawska Debata Wolontariacka „Tu zaszła zmiana…? Co sytuacja kryzysu zmieniła w wolontariacie i jak na te zmiany odpowiedzieć?”

Rozpoczynając Festiwal Ochotników Warszawskich serdecznie zapraszamy do udziału w debacie: „Tu zaszła zmiana…? Co sytuacja kryzysu zmieniła w wolontariacie i jak na te zmiany odpowiedzieć?”


Czy wolontariat, który może być narzędziem społecznej zmiany sam musiał się zmienić? Czy są to trwałe zmiany?


Czego nauczyliśmy się jako koordynatorzy wolontariatu, a czego musimy się jeszcze nauczyć?


Jakie wyzwania stanęły przed organizatorami wolontariatu i jakich rozwiązań wymagają?


Na te i inne pytania odpowiedzi poszuka Katarzyna Osior – Szot, która poprowadzi debatę, a udział w niej wezmą:


- Marta Dermańska – Kierownik projektu „Ochotnicy warszawscy”, Centrum Komunikacji Społecznej Urząd m.st. Warszawy


- Małgorzata Stanowska – Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Ę, „Seniorzy w akcji”


- Leszek Nurzyński - Wolskie Centrum Kultury


- Irena Skowera – Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu


Debata obdędzie się w czwartek 18 czerwca w godz. 12:00-13:30. Ze względu na sytuacjię epidemiologiczną spotkanie będzie realizowane on-line przy pomocy aplikacji zoom, do której wystarczy komputer lub telefon, nie wymaga ze strony uczestników wnoszenia żadnych opłat. Wszystkie zapisane na spotkanie osoby dzień przed spotkaniem otrzymają mailem link niezbędny do połączenia.


ZAPISY poprzez formularz prowadzi Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu : https://docs.google.com/forms/d/11jtqPI0Rsjjg8s0Qfz5TiK7NkQTgI3m4RoMtnLSPf04/edit (klikając w link opuszczasz poratla Ochotnicy Warszawscy)Koordynator projektu: Elżbieta Baranowska-Pytko. Kontakt: 514-777-399, baranowska-pytko@wolontariat.org.plSpotkanie realizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie w ramach działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu” realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy” integrującego działania wspierające rozwój wolontariatu w stolicy.