W tym trudnym czasie szykujemy wsparcie i pomoc dla uchodźców, którzy trafią do Warszawy. Oczywiście każde wsparcie jest bardzo ważne - nawet symboliczne. Każdy z nas może wyrazić solidarność z naszymi sąsiadami. Jednak w miarę możliwości, zachęcamy również do dołączenia do działań realizowanych przez miasto i włączenia się w pomoc m.in. w zakresie udostępnienia lokalu przybyłym do Warszawy obywatelom Ukrainy. Często zmuszeni są oni do poszukiwania miejsc, w których będą mogli się zatrzymać po przybyciu do Warszawy. Nierzadko są to matki z małymi dziećmi lub osoby starsze.

Zachęcamy do włączenia się w akcję i wsparcia uchodźców z Ukrainy. Zbieramy deklaracje od osób, które dysponują mieszkaniem, pokojem, domem lub innym lokalem, który mógłby stać się miejscem zamieszkania!

 

Bardzo prosimy o rozwagę podczas deklarowania możliwości przyjęcia uchodźców. Udostępnienie lokalu nie wiąże się z możliwością uzyskania dodatkowego dofinansowania lub zwrotu kosztów poniesionych w związku z pobytem uchodźców.

 

Przejdź do formularza zgłoszeniowego, aby zgłosić chęć udostępnienia mieszkania/pokoju/domu/lokalu, który mógłby stać się miejscem zamieszkania!

W sprawie każdego zgłoszenia z osobą zgłaszającą będzie kontaktował się pracownik Urzędu m.st. Warszawy lub instytucji miejskich, w celu ustalenia szczegółów możliwości przyjęcia uchodźców.

 

 

Wola Ukraina