Zostań wolontariuszem dzięki Miejskiemu Portalowi Wolontariatu

icon przegladaj

1. Przeglądaj oferty

Przeglądaj oferty wolontariatu według kategorii tematycznych, dzielnic czy minimalnego oczekiwanego wieku wolontariusza. Wszystkie aktualnie dostępne oferty zostały zweryfikowane przez zespół administratorów.

icon zapoznaj sie

2. Zapoznaj się ze szczegółami

Wybierz ofertę, która Cię interesuje i kliknij w nią, aby poznać szczegóły. Dowiedz się jakie są zadania i ile potrzeba na nie czasu. Sprawdź korzyści i świadczenia dla wolontariuszy.

icon zaloz i dolacz

3. Kliknij w przycisk „Dołącz teraz”

Aby zgłosić się do wybranej oferty musisz kliknąć przycisk „Dołącz teraz”. Następnie, w zależności od decyzji organizatora, Twoje zgłoszenie będzie przyjęte poprzez nasz portal, zewnętrzną stronę lub na wyświetlony adres e-mail.

icon dzialaj

4. Oczekuj informacji od organizatora wolontariatu

Po dokonaniu zgłoszenia oczekuj informacji od organizacji/instytucji, która opublikowała ofertę. To ona poinformuje Cię o dalszych krokach.

Czy ja mogę być wolontariuszką lub wolontariuszem?

Tak! W wolontariacie liczy się przede wszystkim sumienność i zaangażowanie. Wolontariuszką/wolontariuszem może zostać każdy, kto wyrazi gotowość do realizacji danych zadań, niezależnie od swojego doświadczenia i wieku.

 

Znajdź wolontariat dla siebie – np. w kulturze, sporcie czy pomocy społecznej. Przeglądając oferty skorzystaj z filtrów: tematycznego, dzielnicowego oraz suwaka oczekiwanego minimalnego wieku wolontariusza. Szukasz czegoś innego? Zajrzyj do nas później. Każdego dnia dodawane są nowe oferty!

bg przegladaj oferty 2

Polecaj wolontariat innym!

Wyślij rekomendację

Na portalu jest oferta od organizatora, z którym już współpracowałaś/eś? Kliknij w jego profil i wystaw mu rekomendację. Napisz co jest zaletą tego organizatora i za co możesz polecić go innym.

Chcesz się zgłosić na wolontariat? Kliknij w przycisk „Dołącz teraz” przy wybranej ofercie.

Dołączając do oferty potwierdzasz swoją chęć współpracy.
Nie jest to jednak ostateczna deklaracja.
Wszystkie szczegóły dotyczące wspólnych działań ustali z Tobą
organizator danego wolontariatu.

Po zakończeniu rekrutacji, obie strony – Ty oraz organizator,
podejmują decyzję o nawiązaniu współpracy.

Sprawdź co jeszcze oferujemy!

 

Dowiedz się więcej o wolontariacie z „Aktualności” – w tym dziale zamieszczamy historie warszawskich wolontariuszy i organizatorów wolontariatu. Chcesz się podzielić z innymi swoimi wrażeniami z wolontariatu? Prześlij do nas reportaż, fotorelację albo umów się na nami na wywiad, który opublikujemy w dziale „Aktualności”! Kontakt: ochotnicy@um.warszawa.pl.

 

Wszystkie osoby, które są wolontariuszami w dowolnej organizacji czy instytucji z Warszawy mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń. Najbliższe tematy i terminy znajdziesz w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Załóż konto na Miejskim Portalu Wolontariatu i działaj na korzyść!

Dołącz do nas!