Sport

Wolontariusz do klubu sportowego ON (rugby na wózkach)

Warszawskie Stowarzyszenie Rugby na Wózkach Four Kings
Dołącz teraz
78%
Pozostało
614 dni

Adres:

Inspektowa 1
02-711 Warszawa
Mokotów

Zadania

Poszukujemy osób do pomocy w organizacji treningów dla członków klubu rugby na wózkach. Są to osoby z czterokończynowym porażeniem, którym trzeba pomóc przesadzić się na wózek sportowy, przebrać się, przygotować do treningu, pomóc trenerowi w prowadzeniu treningu. W dalszej perspektywie istnieje możliwość wyjazdu na zawody krajowe i zagraniczne.

Ile czasu?

3 h / 2 razy w tygodniu (min 1.5 h / 1 raz tygodniowo)

Treningi klubu Four Kings odbywają się 2 razy w tygodniu: – wtorki – 15.00–18.30 – czwartki – 15.20–19.00
organizujemy też całodniowe zgrupowania w soboty lub niedziele w godz. 8.00–19.00

Dodatkowe wymagania

Nie potrzebne są dodatkowe umiejętności ale np. przydatne dla nas będzie wykształcenie fizjoterapeutyczne, masażyści.
Osoby z żyłką sportową mogą dodatkowo przeszkolić się na sędziego, klasyfikatora czy nawet trenera.

Oferujemy

Osoby spotkają się u nas z miłą atmosferą i naprawdę dużą dawką wrażeń. Rugby to sport niesamowicie widowiskowy. Osoby które zechcą zostać na dłużej mogą wyjeżdżac z nami jako obsługa na zawody sportowe nawet zagraniczne. Istnieje szansa zrobić kurs sędziego rugby na wózkach lub klasyfikatora.

Możesz być także zainteresowany:

Warszawa Business Run

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Bieg ten ma charakter sztafety- występuje w niej pięciu zawodników. Bieg organizowany jest już od 7 lat. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie już 138 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. W roku 2016 łącznie w biegu wzięło udział 16.025 biegaczy, którzy pobiegli w 7 miastach w Polsce (Kraków, Warszawa, Katowice, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Łódź). Warszawa Business Run ożywia Służewiec Biznesowy, pokazując, że w niedzielę 3-ciego września można dobrze bawić się na ulicy Domaniewskiej i Wołoskiej :) WBR to także święto Wolontariatu, nasza rodzina będzie liczyła 500 osób i będziemy bawić się świetnie. Dołączajcie! FB -> @WBRwolontariat www.warszawabusinessrun.pl

Wolontariuszy do dokonywania Audytów do www.niepełnosprawnik.pl

www.niepelnosprawnik.pl to pierwsza w Polsce, innowacyjna internetowa wyszukiwarka informacji o dostępności obiektów użyteczności publicznej do potrzeb różnych grup osób niepełnosprawnych. Jako jedyny uwzględnia specyficzne potrzeby osób niepełnosprawnych ruchowo, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich, osób niedosłyszących i niesłyszących, osób niedowidzących i niewidomych oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jest innowacyjnym rozwiązaniem nie tylko na skalę Polską ale także Europejską. Baza działa od 2008 roku. Dzięki Niej niepełnosprawni mieszkańcy mogą zaplanować swoje codzienne aktywności – od zakupów i wyjścia do kina czy teatru po załatwienie spraw urzędowych. Na przełomie lat 2015/16 została ulepszona – uzyskała nową szatę graficzną i funkcjonalności, dostępna jest w 3 językach (polskim, angielskim, rosyjskim). Od stycznia 2016 dostępna jest na urządzeniach mobilnych, korzysta z najnowszych światowych rozwiązań technologicznych.

Wolontariat w Centrum Społecznym Paca 40

Paca 40 powstało aby wspierać rozwój społeczności lokalnej, aby była zintegrowana, silna, aktywna i świadomie decydowała o sprawach dla niej ważnych. Nie ma aktywnej społeczności bez wolontariatu! Wszystkie działania na Paca są bezpłatne, ponieważ prowadzącymi są wolontariusze. To dzięki ich pasji możecie przyjść i bez żadnych opłat uczestniczyć w zajęciach. Nasi wolontariusze do wspaniała grupa odpowiedzialnych mieszkańców, ponieważ aktywność wolontariacka to działanie obywatelskie na rzecz swojego otoczenia. Jeśli podoba Ci się taka wizja społeczeństwa obywatelskiego to zapraszamy! Zespół Paca nie tworzy zajęć, które się tu odbywają. To wolontariusze zgłaszają się by prowadzić spotkania. Bo taka jest nasza ZASADA: jeśli chcesz korzystać z tego miejsca, proszę zrób coś dla innych, a oni zrobią coś dla Ciebie.

Wolontariat przy projekcie Szkoły Ruchomej na warszawskiej Pradze Północ

Szkoła Ruchoma to specjalnie zaprojektowane do pracy na ulicy narzędzie edukacyjne, skonstruowane z tablic szkolnych w formie wielkiego pudła na kółkach, co umożliwia sprawne przemieszczanie się. Dlatego dotrzeć może ona wszędzie tam, gdzie zbierają się dzieci. Można przytwierdzać do niej ponad 300 kolorowych paneli edukacyjnych, na których znajdują się gry i zabawy z zakresu: higieny, wiedzy szkolnej, praw dziecka, profilaktyki uzależnień, zdrowego żywienia etc. Szkoły Ruchome wspierają animacje podwórkowe dzieci i młodzieży zaniedbanych społecznie i wychowawczo, spędzających dużo czasu na podwórkach bez opieki dorosłych. Działają też w Ameryce Płd, Afryce i Azji. Więcej informacji: http://gpaspraga.org.pl/szkola-mobilna/ http://www.mobileschool.org/en