Pomoc społeczna

Posiadacz wiedzy tajemnej czyli INFORMATYK

Fundacja Chrześcijańska NEBO
Dołącz teraz
79%
Pozostało
132 dni

Adres:

Nowolipie 18B
01-005 Warszawa
Wola

Zadania

Poszukujemy kogoś, kto pomoże nam prowadzić stronę internetową. Content my, reszta Ty :)

postaramy się jak najmniej :) uśredniając, nie powinno być więcej niż 1h/tydzień

Opis projektu

Jest to zajęcie na potrzeby funkcjonowania Fundacji

Dodatkowe wymagania

Nie oczekujemy niczego poza profesjonalizmem i chęcią współpracy z nami :)

Oferujemy

Oferujemy współpracę pełną szacunku i wzajemnego wsparcia.

Możesz być także zainteresowany:

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - poszukujemy wolontariuszy

Osoba potrzebująca wsparcia to pani Ania, która pisze o sobie w ten sposób: „Nazywam się Anna Z. Urodziłam się 2.04.1977. W chwili obecnej ma m 40 lat, mieszkam w Mieszkaniu Chronionym Treningowym. Mam kochających rodziców i jamniczka króliczego Gucia. Uwielbiam czytać książki, słuchać muzyki, pisać na komputerze, prowadzić ciekawe prezentacje, brać udział w zajęciach psychologicznych, rozmawiać na różne ciekawe tematy, odwiedzać muzea. Interesuję się wydarzeniami w kraju i na świecie, kulturą różnych krajów, redagowaniem różnych tekstów, prowadzeniem baz danych, światem podwodnym, zdrowiem. Lubię robić zdjęcia, opracowywać różne wywiady, malować, rysować, grać w ping-ponga. Zastanawiam się nad jakimś ciekawym wolontariatem w spokojnym, kulturalnym i bezpiecznym miejscu. Jestem związana z Ośrodkiem Partnerzy na Woli. Potrzebuję wsparcia trenerów i osób z kadry w samodzielnym funkcjonowaniu w mojej kawalerce. Marzę o wyjeździe nad morze i o przeżyciu czegoś wyjątkowego(…)”

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - szukamy wolontariuszy!

Osobą obecnie poszukującą jest pai Kasia, która pisze o sobie w ten sposób, która pisze o sobie tak: Mam na imię Kasia i mam 41 lat. Interesuję się modą, rozwiązywaniem krzyżówek, grami na komputerze np.: milionerzy, familiada oraz grą w kręgle. Obecnie nie pracuję. Chodzę do Ośrodka Partnerzy, do Stowarzyszenia Otwarte Drzwi od 1998 roku. Mamy różne ciekawe zajęcia. Na codzień jestem mamą Marcina, który ma 20 lat.

Zostań reżyserem- nakręć z nami film

Poszukujemy właśnie Ciebie! Potrzebujemy Twojej pomocy ;) Chcemy stworzyć filmowe portfolio dla uczestników naszego projektu „Warszawskie Kręgi Wsparcia” Jest to ciekawa inicjatywa, która ma na celu stworzenie zaufanej grupy ludzi (wolontariusze i rodzina), która będzie wsparciem dla osoby z niepełnosprawnością, gdy zabraknie najbliższych. Mamy aktorów, mamy chęć do działania, ale nie mamy sprzętu i profesjonalnych umiejętności. Pomyśleliśmy, że w promocji konkretnych osób pomogłyby krótkie, 30 sekundowe filmiki o zainteresowaniach, pasjach, oczekiwaniach i potrzebach naszych uczestników. Jeśli potrafisz zdziałać takie cuda, masz sprzęt i być może pomysł na taką akcję – DAJ ZNAĆ Filmiki chcemy stworzyć jak najszybciej, na terenie warszawy, możemy udostępnić lokal, będziemy obecni i pomocni przy realizacji. Więcej o projekcie https://www.facebook.com/Warszawskie-Kr%C4%99gi-Wsparcia-177147959532431/

Uwaga POSZUKIWANY

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi poszukuje wolontariuszy do projektu Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Projekt ten zakłada stworzenie grupy wsparcia dla osoby z niepełnosprawnością w celu uniezależnienia jej od instytucji i pomagania danej osobie w różnych obszarach: urzędowym, mieszkaniowym, integracyjnym i innych. Wolontariusz byłby wsparciem dla tej osoby w drodze do samodzielności, a jego wkład byłby zależny od jego kompetencji, chęci i możliwości. Więcej o projekcie przeczytacie tutaj https://www.facebook.com/Warszawskie-Kr%C4%99gi-Wsparcia-177147959532431/

Grafik (plakaty, ulotki itp.)

Poszukujemy grafika do prac nad każdym projektem prowadzonym przez fundację

Specjalista ds polskiego, matematyki, historii, itp czyli korepetytor :)

https://web.facebook.com/klubzamiast/ Klub dla młodzieży ZAMIAST ma na celu zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży w wieku 13– 19 lat z terenu Woli przez podjęcie działań zmierzających do: - wyrównywania deficytów szkolnych i rozwojowych, - kształtowania społecznie akceptowanych wzorców zachowań, - poszerzenia wiedzy na temat bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia, - stymulowania rozwoju osobistego, pasji i zainteresowań, - edukacji w zakresie profilaktyki, - rozwoju umiejętności społecznych i życiowych. Podstawowymi formami w programie są różnorodne zajęcia, warsztaty, spotkania z młodzieżą, między innymi: - zajęcia rozwijające zainteresowania i pasje, - korepetycje i pomoc w odrabianiu zadań domowych, - warsztaty umiejętności społecznych, - programy profilaktyczne, - zajęcia techniczno-plastyczne, - gry i zabawy interaktywne, taneczne i sportowe, - wycieczki i wyjścia do ośrodków kultury Klub dla młodzieży ZAMIAST działa pon-pt 15.00-19.00

Opiekun grupy młodzieży (prowadzenie warsztatów, wyjścia do kina, itp)

www.facebook.com/klubzamiast Klub dla młodzieży ZAMIAST ma na celu zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży w wieku 13– 19 lat z terenu Woli przez podjęcie działań zmierzających do: – wyrównywania deficytów szkolnych i rozwojowych, – kształtowania społecznie akceptowanych wzorców zachowań, – poszerzenia wiedzy na temat bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia, – stymulowania rozwoju osobistego, pasji i zainteresowań, – edukacji w zakresie profilaktyki, – rozwoju umiejętności społecznych i życiowych. Podstawowymi formami w programie są różnorodne zajęcia, warsztaty, spotkania z młodzieżą, między innymi: – zajęcia rozwijające zainteresowania i pasje, – korepetycje i pomoc w odrabianiu zadań domowych, – warsztaty umiejętności społecznych, – programy profilaktyczne, – zajęcia techniczno-plastyczne, – gry i zabawy interaktywne, taneczne i sportowe, – wycieczki i wyjścia do ośrodków kultury Klauzula informacyjna dostępna na stronie: http://www.fundacjanebo.pl/pomoc.html

Zostań Wolontariuszem w Naszym Domu

Dom Pomocy Społecznej „Syrena” jest nowoczesną placówką w pełni przystosowaną do opieki nad osobami w starszym wieku. Nasz profesjonalny zespół to specjaliści w swoich dziedzinach, którzy pomagają mieszkańcom w codziennych czynnościach fizjologicznych, zdrowotnych, rehabilitacyjnych. Pamiętamy także o aktywizacji, rekreacji, rozwoju zainteresowań, i umiejętności czy kultywowaniu świąt państwowych , kościelnych i okolicznościowych.