EdukacjaEdukacja

Współpraca przy tworzeniu cyfrowych narzędzi edukacyjnych

Fundacja Katalyst Education
Dołącz teraz
27%
Pozostało
7 dni

Adres:

Grzybowska 5a
00-132 Warszawa
Śródmieście

Zadania

- desk research i marketing research oraz pomoc przy promocji dla projektów – tworzenie materiałów w Geogebrze – edycja i obróbka dźwiękowa wideolekcji – wyszukiwanie informacji o zawodach umieszczanych na Mapie Karier – praca przy nagrywaniu i/lub postprodukcji krótkich wywiadów z przedstawicielami różnych zawodów – testowanie nowych funkcjonalności na naszych stronach internetowych

Ile czasu?

Minimum 5 godzin tygodniowo przez minimum 2 miesiące.

Jesteśmy stabilną, wciąż rozwijającą się organizacją i tworzymy cyfrowe narzędzia edukacyjne, które pozwalają każdemu uczyć się w dowolnym czasie, miejscu i tempie. Obecnie realizujemy trzy projekty: wideokanał Pi-stacja – ponad 350 kilkuminutowych filmów do nauki matematyki (za darmo, na licencji CC, na stronie pistacja.tv – skąd można je pobrać – i na kanale YouTube); Mapa Karier (mapakarier.org), która prezentuje w atrakcyjnej formie informacje o różnych zawodach i dziedzinach wiedzy wymaganych do ich wykonywania. Mapa Karier pokaże, jakie umiejętności i kompetencje przedmiotowe zdobywane w szkole podstawowej, gimnazjalnej czy ponadgimnazjalnej są przydatne w konkretnych zawodach, zwracając jednocześnie uwagę na rolę przedmiotów ścisłych. Natomiast w ramach projektu OpenStax Polska przygotowaliśmy tłumaczenie oraz kulturową adaptację wydanego na amerykańskim Rice University podręcznika akademickiego do fizyki, którą można za darmo pobrać ze strony openstax.pl.

Dodatkowe wymagania

Szukamy kogoś… – dla kogo rozwój to nie konieczność, ale oczywistość, – kto chce tworzyć nową jakość w nauczaniu, – kto jest samodzielny i ma inicjatywę, ale chce i umie pracować zespołowo.
Do niektórych zadań wymagamy znajomości np. programów do obróbki obrazu lub dźwięku lub znajomości programu Geogebra, ale do większości naszych propozycji wystarczy entuzjazm, terminowość i rzetelność.

Oferujemy

Co oferujemy? – pracę w młodym zespole pełnych energii i optymizmu ludzi, którzy lubią Jirę, Trello i Google Docsy oraz uwielbiają kombinować, jak zrobić jeszcze lepiej to, co robią; – wygodną bazę w centrum Warszawy; – zaświadczenie o odbyciu stażu lub praktyk; – elastyczny grafik; – ubezpieczenie wolontariusza.

Możesz być także zainteresowany:

Wolontariat w projekcie Zaloguj i pomagaj - Warszawa dla seniora

Projekt Zaloguj i pomagaj - Warszawa dla seniora to warszawska inicjatywa finansowana przez Urząd M. St. Warszawy i realizowana przez Stowarzyszenie Q Rozwojowi, która ma na celu stworzenie społeczności wolontariuszy pomagających warszawskim seniorom. Rejestrując się na platformie zalogujpomagaj.um.warszawa.pl możesz sprawić, że osoby starsze zamiast siedzieć samotnie w domu, podzielą się z tobą swoimi doświadczeniami i będą się cieszyć twoim towarzystwem!

zostań wolontariuszem w Dziecięcym Uniwersytecie Ciekawej Historii

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii to pierwszy w Polsce dziecięcy uniwersytet historyczny. Naszą misją jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży dziedzictwa historycznego i kulturowego Polski, Europy i świata. Naszym znakiem rozpoznawczym są zajęcia utrzymane na najwyższym poziomie merytorycznym. Współpracujemy z wykładowcami akademickimi, ludźmi sztuki, kultury, archeologami, antropologami, historykami, podróżnikami. Spotkania odbywają się w soboty na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzone są w sposób niekonwencjonalny, inspirujący, angażujący uczestników i budzący fascynację młodego odbiorcy. Organizujemy je po to, aby: • Zapoznawać słuchaczy z kulturą materialną i duchową minionych wieków • Przekazywać podstaw wiedzy humanistycznej • Rozwijać naturalnej ciekawości świata • Pomagać w rozpoznawaniu mechanizmów i procesów, jakie rządzą ludzkimi dziejami • Dostarczać narzędzi do lepszego odnajdywania się we współczesnym świecie

Podaruj Pacjentom radość

Jako Zespół Warszawskiego Szpitala dla Dzieci dokładamy wszelkich starań, aby uprzyjemnić naszym Pacjentom pobyt w Szpitalu. Są jednak takie chwile, takie momenty dnia, kiedy uśmiech na małej buzi znika, gdy czas oczekiwania na rodziców dłuży się w nieskończoność lub gdy na wizytę u specjalisty czeka wielu Pacjentów i pojawia się zniecierpliwienie i nuda. To takie chwile, w których Pacjent potrzebuje przyjaznej dłoni, uśmiechu, serdecznego spojrzenia i pełnego zaangażowania, bardzo pragnie, by Ktoś zwrócił na niego uwagę. To ten moment, w którym Pacjent potrzebuje właśnie Ciebie. Serdecznie zapraszamy osoby mające radość w sercu i wolny czas, którym chcą się podzielić z potrzebującymi. Projekt realizowany jest na terenie Warszawskiego Szpitala dla Dzieci w trybie ciągłym – możesz rozpocząć właśnie teraz. Rozwijaj z nami swoje kompetencje: kreatywność, odpowiedzialność, zarządzanie czasem, umiejętność budowania relacji z dziećmi. 

Poszukujemy Wolontariuszy

W ramach Warszawskiego Centrum Aktywności Seniorów zapraszamy seniorów, (ale też osoby młodsze!) do wspólnego tworzenia inicjatyw na spotkaniach Centrum Inicjatyw Wolontariackich, udziału w superwizjach dla wolontariuszy oraz proponowanych warsztatach czy też inicjatywach odgórnych proponowanych przez fundację – wyjść, spacerów itp. W ramach Warszawskiego Inkubatora Międzypokoleniowego zapraszamy wszystkich do udziału w spacerach z przewodnikiem, spotkaniach międzypokoleniowych, warsztatach oraz Kaviarence Varsavianistycznej , na której mogą Państwo podzielić się swoimi historiami związanymi z Warszawą i/lub posłuchać ciekawych historii związanych z naszym miastem. W ramach Akademii Dobrego Życia Po 60-tce zapraszamy wolontariuszy do pomocy przy organizacji, jak również uczestnictwa w inicjatywach międzypokoleniowych takich jak: wycieczki, spotkania integracyjne, wieczorki z poezją i muzyką, warsztaty edukacyjne i psychologiczne, nagrywanie filmu o rodzinie.

wolontariusze eventowi poszukiwani!

Komitet Ochrony Praw Dziecka poszukuje wolontariuszy do pomocy przy organizacji eventów! Komitet Ochrony Praw Dziecka jest organizacją pożytku publicznego, która ma już blisko 40-letnie doświadczenie w zakresie ochrony praw dziecka oraz szeroko rozumianej pomocy rodzinom i opiekunom. Oprócz działalności podyktowanej krzywda dziecka KOPD działa w ramach szerzenia dobrych praktyk. KOPD organizuje więc m.in.: Konkurs „Świat Przyjazny Dziecku”, który ma na celu wyróżnienie i nagrodzenie najfajniejszych i najlepszych jakościowo produktów, miejsc czy portali internetowych dla dzieci, cykl spotkań pod hasłem: „Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy”, któremu towarzyszą spotkania z psychologami i aktorami, liczne warsztaty, animacje, konkursy i zabawy oraz Turniej Gobbletów, którego tematem przewodnim są rodzinne gry planszowe.

Extremalny wolontariat - Avalon Extreme

Poszukujemy wolontariuszy do pomocy przy organizacji zawodów sportowych i treningów dla osób z niepełnosprawnością! Więcej o naszych najnowszych aktywnościach: https://avalonextreme.pl/news/ Avalon EXTREME to projekt promujący sporty extremalne osób z niepełnosprawnością, prowadzony przez ogólnopolską Fundację Avalon. Przełamujemy stereotypy, rozbijamy bariery i zmieniamy postrzeganie niepełnosprawności przez społeczeństwo. W tym celu organizujemy zajęcia i imprezy sportowe, które możesz tworzyć razem z nami :) Nie boisz się wyzwań i chcesz dołączyć do społeczności Avalon EXTREME? Masz pytania, chcesz się zgłosić? Skontaktuj się z nami: kontakt@avalonextreme.pl

KOPD poszukuje wolontariusza do działu PR eventów i CSR-u

Komitet Ochrony Praw Dziecka poszukuje wolontariusza w dziale PR i pozyskiwania środków.

Potrzebni Wolontariusze

Uczestnictwo w eventach, robienie ogłoszeń, współprowadzenie strony www, prowadzenie domu tymczasowego, zaleznie od możliwościWolontariusza

WOLONTARIUSZ do pracy z dziećmi

Projekt Promocja i organizacja wolontariatu, Warszawa, 2018/2019 Chcesz pomagać? Czy chcesz się sprawdzić? Czy może chcesz zdobyć doświadczenie potrzebne w przyszłej pracy? Zaangażuj się w pomoc dzieciom ze Świetlic Środowiskowych na terenie Śródmieścia prowadzonych przez Powiślańską Fundację Społeczną. W swoich dwóch świetlicach Fundacja opiekuje się codziennie 30-ciorgiem dzieci. Wychowawcy zastępują im rodziców troskliwą opiekę, pomoc w odrabianiu lekcji, naukę codziennych umiejętności oraz czyste ubranie i ciepły posiłek. Asystenci rodzinni nie ograniczają się do opieki nad dziećmi, wspierają całe rodziny oferując pomoc psychologiczną, prawna i wychowawczą. Dorosłych uczą jak stać się dobrymi rodzicami, pomagają w sprawach mieszkaniowych, finansowych i poszukiwaniu pracy. Zostań naszym wolontariuszem, a rozwiniesz swoje kompetencje osobiste i nauczysz się metod pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: biuro@pfs.pl z dopiskiem WOLONTARIAT

Warszawski Wolontariat Bonifraterski

Ogłaszamy nowy nabór! Jeśli chcesz dołączyć do naszego grona - wolontariuszy pomagających osobom starszym w Centrum Medycznym Bonifratrów - zgłoś się wysyłając CV na adres iwona.korotynska@gmail.com. Podpisujemy porozumienia o wolontariat. Organizujemy comiesięczne spotkania integracyjne.

Zostań Copywriter’em w FabLabie!

Dołącz do załogi Robisz.to! Potrzebujemy Ciebie do przygotowywania krótkich informacji na naszą stronę www.fablabtwarda.pl. Przychodząc do nas dowiesz się jak działają drukarki 3D, plotery laserowe, frezarki cnc i wiele innych nowotechnologicznych maszyn. Mając tę podstawową wiedzę będziesz w stanie napisać ciekawe teksty o tym, czym zajmujemy się na co dzień :-) FabLab powered by Orange (ang. fabrication laboratory) to miejsce stworzone w Warszawie przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz.to. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz wsparciu trenerów można w nim nauczyć się jak twórczo korzystać z nowych technologii, by stworzyć dosłownie wszystko.

Wolontariat na Digital Youth Forum w Warszawie

Digital Youth Forum (DYF) to jedyny taki event w Polsce – jednodniowe forum dla młodzieży na temat kreatywnego wykorzystania nowych technologii i bezpieczeństwa online. Formuła eventu to trzy 90-minutowe sesje. Podczas każdej z nich występuje 5 prelegentek/ów. To nastolatki, których aktywność w obszarze nowych technologii może być inspiracją dla rówieśników, oraz dorośli, którzy mogą zainspirować swoim doświadczeniem, wiedzą i osiągnięciami. Więcej: http://digitalyouth.pl/dyf2018/

Wolontariat podczas Międzynarodowego Festiwaly Filmowego

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Żydowskie Motywy od 2004 roku przybliża polskim widzom fascynującą żydowską kulturę, pielęgnuje pamięć o wspólnej przeszłości Polaków i Żydów i promuje idee tolerancji i kulturowej otwartości poprzez uniwersalny język sztuki filmowej.