Edukacja

Pomoc w nauce młodzieży i dzieciom

Ośrodek Pomocy Społecznej m.st. Warszawy Filia Nr 2 ul. Stojanowska 12/14
Dołącz teraz
56%
Pozostało
15 dni

Adres:

Stojanowska 12/14
03-558 Warszawa
Targówek

Zadania

Poszukujemy osoby mogącej w okresie wakacyjnym udzielać korepetycji z fizyki na poziomie III klasy Gimnazjum. Sprawa jest pilna, Poprawka już w końcu sierpnia.

Ile czasu?

Do uzgodnienia

Ośrodek Pomocy Społecznej, prowadzi pogotowie lekcyjne dla dzieci i młodzieży mieszkającej na terenie dzielnicy. Oferta skierowana jest do osób które mają trudności w nauce, wymagają dodatkowego wsparcia w tym obszarze.

Dodatkowe wymagania

Posiadanie wiedzy z danego obszaru. Chęć pomagania innym. Pozytywne nastawienie do świata. Cierpliwość i otwartość na zdobywanie nowych doświadczeń.

Oferujemy

Możliwość zdobycia nowych doświadczeń, prace w kameralnym zespole. Wsparcie opiekuna, zaświadczenie o odbytym wolontariacie. Prowadzenie dzienniczka wolontariusza. Zimne i ciepłe napoje, coś dobrego dla ciała i ducha :-)

Możesz być także zainteresowany:

Projekt Kręgi Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością - poszukujemy wolontariuszy!

Osobą która potrzebuje wsparcia jest Pan Adam, który napisał o sobie kilka słów, aby Was zachęcić do współpracy ;) „Nazywam się Adam Kowalczyk. Mam 33 lata, mieszkam w Warszawie, na Targówku. Interesuje się sportem. Lubię gotować, słuchać muzyki i tańczyć oraz grać w gry. Wolny czas spędzam chodząc na spacery do parku. Często chodzę na siłownie na świeżym powietrzu. W Ośrodku Partnerzy, którego jestem uczestnikiem biorę udział w zajęciach pantomimy, teatralnych i fotograficznych. Najbardziej lubię jeździć na wycieczki. Chętnie pomagam innym, ale sam też potrzebuję pomocy w załatwianiu spraw urzędowych. Potrzebuję też kogoś, kto będzie chciał spędzać ze mną wolny czas.”

Miłośnik koni poszukiwany!

Prowadzimy nieodpłatne zajęcia hipoterapii, oraz terapeutycznej jazdy konnej dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób z niepełnosprawnością. Obecnie posiadamy sześć przeszkolonych koni, które biorą udział w zajęciach, prowadzonych na zewnątrz, a w okresie deszczowo-zimowym na hali. Prowadzone przez nas zajęcia wspomagają rozwój psychofizyczny uczestników, a sam koń świetnie mobilizuje dzieci do wykonywania ćwiczeń. Zajęcia prowadzimy przez cały rok.

Wolontariat na Biegu Husarii

Biegu Husarii, odbędzie się 26 sierpnia 2018 roku w bezpośrednim sąsiedztwie Wake Farma na warszawskim Targówku. Zawody należą do cyklu Puchar Króla, rozgrywanego w Warszawie. W programie: ⇒ Bieg na dystansie ok. 5km. ⇒ Marsz Nordic Walking na dystansie ok 5km ⇒ Biegi dla dzieci: ►wiek 0–6 dystans 200 m ►wiek 7–11 dystans 400 m ►wiek 12–15 dystans ok 1km HARMONOGRAM ZAWODÓW: 8:30 – otwarcie biura zawodów 11:23 – start biegu na dystansie 5km 11:25 – start marszu nordic walking 12:30 – start biegów dla dzieci 13:30 – dokoracja i zakończenie wydarzenia

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Obozy oraz zajęcia dla Beneficjentów FAR

Późne debiuty: Akademia 2.0

Późne debiuty to cykl warsztatów filmowych skierowanych do seniorek i seniorów z Warszawy. W trakcie zajęć uczestnicy poznają teoretyczne podstawy realizacji filmów, uczą się obsługi sprzętu i na koniec kręcą autorskie etiudy filmowe, które będą mieć kinową premierę!