KulturaKultura

Pomoc w paginowaniu materiałów archiwalnych

Fundacja Ośrodka KARTA
Dołącz teraz
14%
Pozostało
4 dni

Adres:

Narbutta 29 32
02-536 Warszawa
Mokotów

Zadania

Poszukujemy wolontariuszy do pomocy w paginowaniu materiałów archiwalnych: dokumentów, wspomnień, dzienników i innych unikatowych zbiorów dotyczących historii Polski XX wieku.

Ile czasu?

Minimum 1 dzień w tygodniu po 4 godziny

Oferujemy: – pracę w archiwum związaną z paginowaniem materiałów archiwalnych; – zdobycie doświadczenia w pracy archiwalnej, poświadczone referencjami wystawionymi przez kierownika archiwum; – możliwość poznania niezwykle ciekawych i unikatowych zbiorów archiwalnych; – możliwość uczestniczenia we wszystkich wydarzeniach naukowych i kulturalnych organizowanych przez Ośrodek KARTA; – pracę w miłej i sprzyjającej atmosferze.

Dodatkowe wymagania

Mile widziana znajomość historii Polski.

Oferujemy

Oferujemy miłą atmosferę pracy, zaświadczenia o wolontariacie i referencje.

Możesz być także zainteresowany:

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Obozy oraz zajęcia dla Beneficjentów FAR

Wolontariusz do klubu sportowego ON (rugby na wózkach)

Treningi klubu Four Kings odbywają się 2 razy w tygodniu: – wtorki – 15.00–18.30 – czwartki – 15.20–19.00 organizujemy też całodniowe zgrupowania w soboty lub niedziele w godz. 8.00–19.00

Zostań SuperW Akademii Przyszłości

Akademia Przyszłości to ogólnopolski program, który dzięki unikalnej metodologii – Systemowi Motywatorów Zmiany przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesów w życiu. Dziecko zakwalifikowane do programu spotyka się na regularnych zajęciach z wolontariuszem. Jego SuperW to przyjaciel i mentor. Spotykając się z dzieckiem, uczy je wygrywać! Pokazuje jego dobre strony. Podnosi jego samoocenę. Sprawia, że dziecku zaczyna się chcieć.

Wolontariusz w Klubie Gier Planszowych

Klub Gier Planszowych to miejsce, do którego zapraszamy warszawskich seniorów. Tworzymy przestrzeń, która pozwala zainteresowanym grami planszowymi, spotkać się przy wspólnym stole. Dzięki temu przeciwdziałamy osamotnieniu osób starszych, integrujemy i animujemy środowisko senioralne oraz wspólnie pracujemy nad zachowaniem jak najlepszej sprawności intelektualnej. Aktualnie posiadamy 14 gier, które poszerzamy o codzienne, wspólne rozwiązywanie krzyżówek, sudoku oraz grę w bingo. Jeśli pasjonują Cię planszówki i chcesz miło spędzić czas, to ta oferta jest właśnie dla Ciebie.

Wolontariat w Centrum Społecznym Paca 40

Paca 40 powstało aby wspierać rozwój społeczności lokalnej, aby była zintegrowana, silna, aktywna i świadomie decydowała o sprawach dla niej ważnych. Nie ma aktywnej społeczności bez wolontariatu! Wszystkie działania na Paca są bezpłatne, ponieważ prowadzącymi są wolontariusze. To dzięki ich pasji możecie przyjść i bez żadnych opłat uczestniczyć w zajęciach. Nasi wolontariusze do wspaniała grupa odpowiedzialnych mieszkańców, ponieważ aktywność wolontariacka to działanie obywatelskie na rzecz swojego otoczenia. Jeśli podoba Ci się taka wizja społeczeństwa obywatelskiego to zapraszamy! Zespół Paca nie tworzy zajęć, które się tu odbywają. To wolontariusze zgłaszają się by prowadzić spotkania. Bo taka jest nasza ZASADA: jeśli chcesz korzystać z tego miejsca, proszę zrób coś dla innych, a oni zrobią coś dla Ciebie.