KulturaEdukacjaPomoc społeczna

wolontariat DOM OD ŚRODKA

Stowarszyszenie Pracownia Filmowa "Cotopaxi"
Dołącz teraz
18%
Pozostało
5 dni

Adres:

ul. Nowogordzka, ul. Rydygiera, ul. Grębałowska, ul. Suwalska, ul. św. Wincentego, ul. Grójecka 1
03-802 Warszawa
Ochota

Zadania

- udział w warsztatach w roli asystentów
- praca z kilkuosobowymi zespołami uczestników przy realizacji ich autorskich filmów
- wsparcie w organizacji premiery kinowej

Ile czasu?

3 godziny w tygodniu

Pomóż w realizacji filmu, poznaj metody pracy z różnymi grupami, zostań wolontariuszem w projekcie "Dom od środka IV"!

Dom od środka IV stanowi kolejną odsłonę nagradzanego cyklu warsztatów rozwojowych z wykorzystaniem wideo, którego
uczestnikami są 2 grupy – osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz osoby z diagnozami chorób psychicznych.
W trakcie zajęć uczestnicy poznają teoretyczne podstawy realizacji filmów, uczą się obsługi sprzętu oraz kręcą autorskie
etiudy, które będą mieć kinową premierę!

Dodatkowe wymagania

- empatia

Oferujemy

- możliwość poznania nowych metod i technik pracy z różnymi grupami
- możliwość bezpłatnego udziału w zagranicznych szkoleniach w ramach naszych pozostałych projektów
- zdobycie doświadczenia w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną oraz osobami z diagnozami chorób psychicznych
- poznanie podstawowego sprzętu filmowego
- elastyczny grafik
- szansę na zatrudnienie w kolejnych działaniach
- możliwość odbycia praktyk studenckich

Możesz być także zainteresowany:

Późne debiuty: Akademia 2.0

Późne debiuty to cykl warsztatów filmowych skierowanych do seniorek i seniorów z Warszawy. W trakcie zajęć uczestnicy poznają teoretyczne podstawy realizacji filmów, uczą się obsługi sprzętu i na koniec kręcą autorskie etiudy filmowe, które będą mieć kinową premierę!

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Obozy oraz zajęcia dla Beneficjentów FAR

Czwartki na Plus

W ramach realizacji zadania zorganizowana jest specjalistyczna pomoc psychologiczna i poradnictwo informacyjno-medyczne w formie spotkań stacjonarnych dla osób żyjących z HIV i chorych na AIDS oraz ich rodzin i bliskich, w szczególności dla osób świeżo zdiagnozowanych zamieszkujących lub przebywających na terenie M. St. Warszawy. Przy zachowaniu wielostronnej współpracy pomiędzy organizacjami, opiekujemy się i docieramy ze wsparciem do różnorodnych grup odbiorców, począwszy od pacjentów pozostających w terapii substytucyjnej lub mających problemy z utrzymaniem leczenia ARV, przez specyficzne problemy par o statusie mieszanym, kobiet, osób z grupy MSM, skończywszy na rodzinach z dziećmi żyjącymi z HIV/AIDS.

Poszukujemy wolontariuszy do pracy socjoterapeutycznej z dziećmi

Od wielu lat Stowarzyszenie Aslan prowadzi grupy socjoterapeutyczne i organizuje w okresie wakacyjnym obozy socjoterapeutyczne i terapeutyczne dla dzieci i młodzieży. Cele: – stwarzają możliwość głębszej i dłuższej pracy socjoterapeutycznej (niekolidującej z zajęciami szkolnymi); – uzupełniają oddziaływania terapeutyczne; – dostarczają doświadczeń korekcyjnych, uczą samodzielności i zaradności.

Wolontariat w Family for Family

Różnice w posiadaniu dóbr materialnych (dobrej jakości ubrań, elektroniki itp.) u dzieci z mniej zamożnych rodzin źle wpływają na ich rozwój oraz budowanie relacji społecznych z rówieśnikami. Dzieci z zamożnych rodzin często mają nadmiar rzeczy, z których szybko wyrastają. Rzeczy te można przekazać dzieciom z mniej zamożnych rodzin, a przez to poprawić ich samopoczucie i samoocenę. Family for Family łączy w pary rodziny bardziej i mniej zamożne i ułatwia bezkosztowe oraz odpowiadające potrzebom obu rodzin przekazywanie rzeczy. Przekazywane rzeczy to przede wszystkim używane ubrania dobrej jakości. Od czasu do czasu mogą to być zabawki, książki lub małe urządzenia elektroniczne. Ważnym elementem naszego programu jest to, że dzieci z zamożnych rodzin już w młodym wieku uczą się wrażliwości społecznej oraz czerpania radości z dawania.