KulturaEdukacjaPomoc społeczna

Późne debiuty: Akademia 2.0

Stowarszyszenie Pracownia Filmowa "Cotopaxi"
Dołącz teraz
76%
Pozostało
856 dni

Adres:

Paca 40
04-386 Warszawa
Praga-Południe

Zadania

Zadania wolontariuszy:
- udział w warsztatach w roli asystentów
- praca z kilkuosobowymi zespołami uczestników nad ich autorskimi filmami
- wsparcie w organizacji premiery kinowej

Ile czasu?

3 godziny w tygodniu

Późne debiuty to cykl warsztatów filmowych skierowanych do seniorek i seniorów z Warszawy. W trakcie zajęć uczestnicy poznają teoretyczne podstawy realizacji filmów, uczą się obsługi sprzętu i na koniec kręcą autorskie etiudy filmowe, które będą mieć kinową premierę!

Dodatkowe wymagania

- dobra komunikacja

Oferujemy

- możliwość poznania nowych metod i technik pracy
z różnymi grupami
- możliwość bezpłatnego udziału w zagranicznych szkoleniach w ramach naszych pozostałych projektów
- zdobycie doświadczenia pracy w międzypokoleniowej grupie
- poznanie podstwowego sprzętu filmowego
- elastyczny grafik
- szansę na zatrudnienie w kolejnych działaniach
- możliwość odbycia praktyk studenckich

Możesz być także zainteresowany:

Wolontariat w Centrum Społecznym Paca 40

Paca 40 powstało aby wspierać rozwój społeczności lokalnej, aby była zintegrowana, silna, aktywna i świadomie decydowała o sprawach dla niej ważnych. Nie ma aktywnej społeczności bez wolontariatu! Wszystkie działania na Paca są bezpłatne, ponieważ prowadzącymi są wolontariusze. To dzięki ich pasji możecie przyjść i bez żadnych opłat uczestniczyć w zajęciach. Nasi wolontariusze do wspaniała grupa odpowiedzialnych mieszkańców, ponieważ aktywność wolontariacka to działanie obywatelskie na rzecz swojego otoczenia. Jeśli podoba Ci się taka wizja społeczeństwa obywatelskiego to zapraszamy! Zespół Paca nie tworzy zajęć, które się tu odbywają. To wolontariusze zgłaszają się by prowadzić spotkania. Bo taka jest nasza ZASADA: jeśli chcesz korzystać z tego miejsca, proszę zrób coś dla innych, a oni zrobią coś dla Ciebie.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji FAR poszukuje wolontariuszy

Obozy oraz zajęcia dla Beneficjentów FAR

Pomoc Seniorom

Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego z pomocą wolontariuszy wspiera seniorów, przeciwdziałając ich wykluczeniu i osamotnieniu. Dzięki takiej pomocy najstarsi mieszkańcy naszego miasta mogą dłużej pozostać sprawni i aktywni a ich potencjał może zostać wykorzystany na rzecz działań międzypokoleniowych. Wsparcie seniorów prowadzone jest przez cały rok, w sposób ustalony pomiędzy wolontariuszami i Koordynatorem Wolontariatu.

Pogotowie Lekcyjne

Pogotowie Lekcyjne to projekt mający na celu wspieranie dzieci i młodzież w redukowaniu różnic edukacyjnych. Pozwala on nie tylko nadrabiać zaległości i uczyć się nowych zagadnień. Indywidualne spotkania wolontariusza i ucznia to również okazja, by w bezpiecznych i pozbawionych ocen warunkach tworzyć przestrzeń na pytania, wątpliwości, dociekania oraz rozwiajanie własnych zainteresowań.  Zajęcia Pogotowia Lekcyjnego odbywają się od poniedziałku do czwartku w godzinach 14.00–18.00 w placówkach Centrum Pomocy Społecznej lub w innych ustalonych lokalizacjach.

Wolontariat w projekcie Zaloguj i pomagaj - Warszawa dla seniora

Projekt Zaloguj i pomagaj - Warszawa dla seniora to warszawska inicjatywa finansowana przez Urząd M. St. Warszawy i realizowana przez Stowarzyszenie Q Rozwojowi, która ma na celu stworzenie społeczności wolontariuszy pomagających warszawskim seniorom. Rejestrując się na platformie zalogujpomagaj.um.warszawa.pl możesz sprawić, że osoby starsze zamiast siedzieć samotnie w domu, podzielą się z tobą swoimi doświadczeniami i będą się cieszyć twoim towarzystwem!